شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۰
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۳۳۴۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

احتمال کمبود شدید گوشت در آمریکا درپی تعطیلی شرکت ها

درپی شیوع ویروس کرونا در آمریکا و گزارش موارد ابتلا در کارخانجات عرضه گوشت در سراسر این کشور و تعطیلی آنها، احتمال کمبود شدید این محصول به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

درپی شیوع ویروس کرونا در آمریکا و گزارش موارد ابتلا در کارخانجات عرضه گوشت در سراسر این کشور و تعطیلی آنها، احتمال کمبود شدید این محصول به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.
تقریباً یک سوم ظرفیت عرضه گوشت آمریکا کم شده است، بزرگترین مرغداری های این کشور روز گذشته (جمعه) تعطیل شد و کارشناسان هشدار می دهند که آمریکا با کمبود گوشت در داخل فقط چند هفته فاصله دارد.
برزیل، تولید کننده اصلی مرغ و گوشت گاو در جهان، اولین مورد از تعطیلی های این بخش را تجربه کرد. فعالیت یک کارخانه بزرگ پرورش طیور متعلق به شرکت برزیلی جی بی اس، بزرگترین شرکت عرضه گوشت جهان، به دلیل شیوع کرونا بسته شده است. فعالیت های عمده عرضه گوشت در کانادا نیز کاهش یافته است.
با وجود اینکه صدها شرکت تولید گوشت در قاره آمریکا همچنان در حال فعالیت هستند، اما شتاب عجیب در موارد اختلال در عرضه این محصول، مسأله کمبود گوشت در جهان را مطرح می کند.
در مجموع ، ایالات متحده، برزیل و کانادا حدود 65٪ از تجارت گوشت جهان را انجام می دهند.
برت استوارت، رئیس شرکت مشاوره گلوبال اگریترندز، می گوید: این امر کاملاً بی سابقه است. این یک وضعیت دو سر ضرر است چراکه از یک طرف تولید کنندگان در معرض خطر از دست دادن همه دارایی خود هستند و از سوی دیگر مصرف کنندگان در معرض خطر پرداخت قیمت های بالاتر هستند. تا یک هفته آینده احتمالاً رستوران ها با کمبود گوشت گاو تازه مواجه می شوند.
بر اساس این گزارش، قیمت ها در حال افزایش است. قیمت عمده گوشت گاو در ایالات متحده در هفته جاری یک رکورد ثب کرد.
با بسته شدن و تعطیلی کشتارگاه ها درپی شیوع کرونا، دامداران نیز جایی برای فروش حیوانات خود ندارند. این موضوع نیز برخی از آنها را وادار می کند تا دام و طیور خود را رها کنند تا تلف بشود. همزمان با خالی ماندن قفسه های مواد غذایی در فروشگاهها، این امر موجب ضربه شدیدی به زنجیره عرضه گوشت وارد خواهد کرد.
 
(شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها