جمعه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۳
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۳۰۲۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایرنا
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

نخستین محموله مرغ منجمد از کردستان صادر شد

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: نخستین محموله مرغ منجمد از این استان در سال ۹۹ پس از سیر مراحل قانونی و بهداشتی از طریق مرز باشماق مریوان به کشور عراق صادر شد.

مجتبی ورمقانی اظهار داشت: این محموعه به وزن ۲۴ هزار کیلوگرم (۲۴ تُن) بود که از تولیدات مرغداری‌های استان کردستان تامین شد و با نظارت شبکه دامپزشکی به کشور مقصد بارگیری و حمل گردید.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون به علت کاهش تفاضای مصرف شاهد کاهش قیمت مرغ در کشور هستیم، افزود: صادرات این محصول به کشورهای همجوار از جمله عراق و منطقه اقلیم کردستان می‌تواند نقش قابل توجهی در جلوگیری از کاهش تولید داخلی و پیشگیری از ضر تولید کنندگان داشته باشد.
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان یادآور شد: در سال گذشته نیز برای اولین بار ۱۸ تُن تخم مرغ از واحدهای مجاز بسته‌بندی و تحت نظارت اداره کل دامپزشکی کردستان پس از انجام آزمایش‌های لازم و نظارت‌های بهداشتی به مقصد کشور عراق صادر شده بود.
 
ورمقانی با بیان اینکه ۷۶۶ مرغداری دارای مجوز در این استان فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: ۷۴۲ واحد از این تعداد مرغداری گوشتی، هشت واحد تولید مرغ تخم‌گذار و ۱۶ واحد نیز تولید مرغ مادر گوشتی هستند.
 
همه ساله از این استان در قالب محموله‌های مختلف انواع دام و طیور زنده، فرآورده های خام دامی، ماهی خوراکی و خوراک دام و آبزیان با نظارت دامپزشکی به کشورهای مختلف جهان صادر می شود.
(جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹) ۱۱:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها