دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۸
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۲۹۴۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

ورود ۳۰۰ صنف به جشنواره فروش اینترنتی/ افزایش ۲۰۰ درصدی فروش در نوروز

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به شرایط اقتصادی به وجود آمده در کشور تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که با برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۳۰۰ صنف فعالیت خود را در جشنواره فروش آنلاین آغاز کردند و این روند ادامه خواهد داشت.

علی رهبری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا در اسفندماه تلاش کردیم با یک برنامه‌ریزی جدید شرایط را برای توسعه فروش اینترنتی فراهم کنیم و در چارچوب آن، فروشگاه‌های اینترنتی و واحدهای صنفی در نظر گرفته شدند تا کار اجرایی شود.
به گفته وی، در روزهای گذشته با برنامه‌ریزی برای ارائه‌ی برخی تسهیلات به مردم و در نظر گرفتن برخی جوایز تلاش شد اقبال به فروش اینترنتی افزایش پیدا کند که خوشبختانه در این مدت فروش کسب و کارها از این طریق بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد یافت. همچنین در بازه زمانی ۲۳ اسفندماه تا آغاز سال جاری نیز سایت این جشنواره بیش از ۲۰۰ هزار بازدید داشت.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با تاکید بر لزوم همراهی اصناف و سایت‌های فروش اینترنتی در توسعه این برنامه، تاکید کرد: حدود ۱۲۰۰ فروشگاه اینترنتی متقاضی ورود به این جشنواره بودند که با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته از عملکرد آنها در حال حاضر حدود ۳۰۰ سایت در این بخش فعال شده‌اند. همچنین حدود ۵۰۰۰ صنف نیز برای ورود به این جشنواره مطرح شدند که حدود ۳۰۰ صنف کار خود را آغاز کرده و بیش از ۵۰۰۰ صنف نیز در مرحله‌ی ثبت نام یا آموزش قرار دارند.
رهبری با اشاره به آغاز دور دوم این جشنواره تاکید کرد: به منظور توسعه این فرآیند ما تلاش کرده‌ایم برخی تسهیلات را برای فروشگاه‌های اینترنتی در نظر بگیریم. ارائه‌ی تسهیلات در سهمیه سوخت پیک‌های تحویل دهنده بسته‌ها و ارائه سهمیه تجهیزات مبارزه با کرونا در بسته‌بندی این کالاها بخشی از این حمایت‌ها بوده و در تلاش هستیم در آینده با کاهش مالیات بر ارزش افزوده و تقویت عرضه در فضای مجازی، راه را برای توسعه این حرکت باز کنیم که در ایام کرونا نیز برای ما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

(دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹) ۱۶:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها