یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۲
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۲۹۰۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

افزایش تعداد دام سبک در فصل زمستان 98

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨,٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ترتیب ١٦.٧ و ١١.٣ درصد افزایش یافته است.

نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبک در فصل زمستان ١٣٩٨ نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨,٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ترتیب ١٦.٧ و ١١.٣ درصد افزایش یافته است.
نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبک در فصل زمستان ١٣٩٨ نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨,٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ¬ترتیب ١٦.٧ و ١١.٣ درصد افزایش یافته است.
طبق یافته‌های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ٩,٨ میلیون رأس بره و ٣ میلیون رأس بزغاله در فصل زمستان سال‌ ١٣٩٨ در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که نسبت به فصل پاییـــز، به ¬ترتیب ٦٦.٧ و ٣٤.١ درصد افزایش یافته است.
در زمستان سال گذشته، تعداد ١,٩ میلیون رأس گوسفند و بره و ٦٧٦ هزار رأس بز و بزغاله توسط دامداری‌های کشور به -منظور تولید گوشت عرضه شده است.
مقدار تولید شیر گوسفند و بز در فصل زمستان سال قبل نیز به‌ترتیب ٢٥,٧ و ١٩.٤ هزار تن برآورد شده است.

(یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹) ۱۵:۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها