شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۰
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۹۲۸۶۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس اقتصاد

فعلا در حمل هوایی کالا به امارات مشکل داریم

رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: شرایط تجاری دو کشور تغییری عمده‌ای نداشته است. در مورد کالا؛ انتقال کانتینر بویژه محصولات میوه و تره‌بار یخچالدار و مواد معدنی مشکلی ندارد و در حال حاضر تنها حمل هوایی کالا با موانع روبه‌رو است.

فرشید فرزانگان در آخرین وضعیت رابطه تجاری ایران و امارات گفت: شرایط تجاری دو کشور تغییری عمده‌ای نداشته است. در مورد کالا؛ انتقال کانتینر بویژه محصولات میوه و تره‌بار یخچالدار و مواد معدنی مشکلی ندارد و در حال حاضر تنها حمل هوایی کالا با موانع روبه‌رو است.
رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات با اشاره به بازگشت ایرانی‌ها و اتباع سایر کشورها از امارات گفت: براساس تصمیم اخیر کابینه امارات، کلیه ویزاهای اقامت و توریستی منقضی شده در اول مارس سال ۲۰۲۰ تمدید خواهند شد. یعنی کلیه افرادی که دارای هر نوع ویزا یا اقامت در امارات هستند، برای یک دوره تجدیدپذیر بمدت سه ماه از هرگونه جریمه معاف می‌شوند. دارندگان اقامت امارات خارج از کشور نیز شامل این تصمیم صادر می‌شوند.
وی ادامه داد: در مورد مسافر نیز دارندگان انواع اقامت که ایرانی هستند ویزای ایشان تمدید شده و البته یک وب سایت هم برای ثبت نام اختصاص داده‌اند. فعلا شرایط پرواز و حمل هوایی امارات به کشورهای محدود باز شده است مثلا شرکت هواپیمایی الاتحاد اخیرا اعلام کرده که از ۵ آوریل، پروازهای خود را به ۶ شهر جهان، برای بازگرداندن خارجی‌های داخل امارات آغاز می‌کند.
وی افزود: براساس اعلام وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی، تا کنون بیش از ۲۹ هزار نفر در سایت این وزارت‌خانه ثبت نام و خواستار بازگشت به کشورشان شده‌اند.
 
(شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها