دوشنبه / ۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۰
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۹۲۶۷۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس اقتصاد

آخرین وضعیت صادرات ایران در شرایط کرونایی/ امیدواری‌ها برای رشد صادرات افزایش یافت

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را افزایش دهیم.

حمید حسینی با اشاره به وضعیت صادرات به عراق در شرایط کنونی شیوع کرونا اظهار داشت: علیرغم اعلام ترزیق 850 میلیارد دلاری امریکا و 320 میلیارد پوندی انگلیس شاهد سقوط شدید ارزش سهام و قیمت طلا بودیم و فقط بورس نیویورک 31 درصد ارزش خود را از دست داد و چین اعلام کرد که 5.13 درصد از تولیدات صنعتی این کشور کاهش یافته است.
وی در ادامه به اوضاع شیوع کرونا در جهان اشاره و تصریح کرد: با وجود آزمایش اولین واکسن ویروس کرونا در آمریکا باز شاهد وحشت کشورهای غربی خصوصا امریکا، کانادا، انگلیس و روسیه هستیم و تعداد مبتلایان روزانه در حال افزایش است.
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی همچنین گفت: آمار صادرات ۱۱ ماهه کشور منتشر و اعلام شد که از صادرات 5.38 میلیاردی کشور 23 درصد سهم چین و 22 درصد سهم عراق بوده است که حاکی از صادرات 450.8 میلیون دلاری به عراق است و این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را به 9 میلیارد دلار برسانیم.
 
(دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۵۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها