یکشنبه / ۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۶
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۲۶۵۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

امکان افزایش ۱۰ میلیون تنی محصولات صیفی

یک مقام مسوول وزارت جهادکشاورزی با اشاره به شعار سال ۹۹ گفت:با شناسایی پتانسیل های موجود کشور امکان افزایش ۱۰ میلیون تنی تولید محصولات جالیزی و سبزی و صیفی طی یک برنامه ۳ ساله وجود دارد.

حسین اصغری لسکو کلایه، مدیر کل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال ۹۸ بالغ بر ۳۰ میلیون تن انواع محصولات سبزی و صیفی در کشور تولید شده که از این میزان ۲۵ میلیون تن در سطح مزارع باز و ۵ میلیون تن در سطح گلخانه‌های کشور انجام شده است که علاوه بر تأمین بازار داخلی در سال قبل، صادرات محصولات سبزی و صیفی و همچنین تولیدات جالیزی به رقم تقریبی ۱ میلیارد ۴۰۰ میلیون دلار افزایش داشته که قابل توجه است.
 
مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نام گذاری سال جدید به عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: با شناسایی پتانسیل‌های موجود کشور امکان افزایش ۱۰ میلیون تنی تولید محصولات جالیزی و سبزی و صیفی طی یک برنامه ۳ ساله وجود دارد.
 
وی افزود: با استفاده از روش‌های نوین و مدرن تولید همچون ابیاری تیپ، کشت نشایی و مالچ (ایجادروکش پلاستیکی برای جلوگیری از تبخیر آب) این میزان افزایش تولید بدون افزایش مصرف آب عملی است. افزایش تولید در این سطح قطعاً به اهداف پایدار صادراتی معطوف بوده و بنابراین لازم است اهرم‌ها و مکانیزم‌های لازم در این خصوص نیز اماده کمک به بخش تولید باشد.
به گفته این مقام مسؤول در حال حاضر تولید و عرضه محصولات سبزی و صیفی در کشور روال عادی و طبیعی خود را سپری می‌کند و با فعالیت تمام وقت و بیشتر میادین اصلی عرضه محصولات کشاورزی و سبزی و صیفی شاهد عرضه و تعادل بیشتر در این حوزه هستیم.
 
(یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها