یکشنبه / ۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۰:۱۸
سرویس : خدمات بازرگانی و حمل و نقل
کد خبر : ۹۲۶۴۴
گزارشگر : ۳۵۱۴
سرویس خدمات بازرگانی و حمل و نقل

ممنوعیت واردات کالاهای گروه ۴ در سال ۹۹ + لیست کالا

فرهاد دژپسند در ارتباط تصویری با گمرکات مرزی گفت: از آنجا که مقام معظم رهبری سال جدید را سال جهش تولید نامیدند برای واردات مواد اولیه تولید و صادرات کالاها نیاز به اقدام جهادی گمرک است .

به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران؛
 
وزیر اقتصاد از گمرکات خواست جلوی واردات کالاهای گروه ۴ در سال ۹۹ را بگیرند .
 
واردات کالاهای گروه ۴ در سال ۹۸ ممنوع شد اما به دلیل رسوب زیاد اینگونه کالاها در گمرکات بر اساس مجوزهای موردی هیات وزیران و وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، اجازه ترخیص به برخی از این کالاها تحت شرایطی داده شد اما به نحویکه وزیر اقتصاد گفته به نظر می رسد عزم دولت برای ممنوعیت واردات کالاهای گروه چهار در سال ۹۹ جدی است و خبری از مجوزهای موردی هم نخواهد بود .
 
وزیر اقتصاد در این خصوص از گمرکات کشور خواست با قدرت جلوی واردات کالاهای گروه چهار را که عمدتا شامل کالاهای لوکس و غیر ضروری است در شرایط خاص اقتصادی کشور بگیرند.
 
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از گمرک امام خمینی این خبر را اعلام و اظهار کرد: امروز اتفاق بسیار خوبی رخ داده است و آن واردات ماشین آلات ساخت تجهیزاتی مانند دستکش و ماسک است.
 
وی افزود: این اخبار امیدبخش باید به گوش مردم برسد که بسیج همگانی مسئولان را شاهد باشد. گمرک در مدت ۴۸ ساعته توانسته پروسه واردات و ترخیص را انجام دهد.
 
وزیر اقتصاد با اشاره به تخلیه روزانه و خرید مجدد کالاهای تجهیزات مقابله با کرونا گفت: واردات ماشین آلات کار بسیار خوبی است که در آینده برای ایران خودکفایی را همراه خواهد داشت.
 
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالاهای غیر نفتی از کشور صادر شد ، افزود: در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را سال جهش تولید خوانده اند، باید لوازم این جهش توسط نهادهای مسئول ایجاد شود و از جمله در بخش گمرک، امور گمرکی مربوط به صادرات و واردات کالاهای واسطه ای و مواد اولیه به سرعت انجام شود و این امر مستلزم تحرک بیشتر گمرک های کشور است.
 
فرهاد دژپسند همچنین از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران گمرک های بوشهر، باشماق، پرویز خان، بندر عباس و آستارا گفتگو کرد و ضمن تشکر از فعالان و سربازان گمنام عرصه جنگ اقتصادی ، از نزدیک در جریان فعالیت های این گمرک ها قرار گرفت.

 


بررسی های ما از فهرست کالاهای ممنوع وارداتی نشان می دهد که می توان این کالا را در فهرست زیر خلاصه کرد :


1- لباس و منسوجات

2- لوازم آشپزخانه

3- ابزار کار

4- لوزام مورد استفاده در ساخت مسکن

5- خودرو

6- کفش و کیف و سایر مصنوعات چرمی و ...

7- لوازم آرایشی بهداشتی

8- بعضی ماشین آلات تولیدی داخل

9- لبنیات و خوراکی ها

10 - مبلمان و مصنوعات چوبی

 

لیست کامل گروه کالایی 4

 

(یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹) ۰۰:۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها