پنج شنبه / ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۵
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۲۵۹۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

۹۸ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

جهان ساز از پرداخت ۹۸ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: مابقی مطالبات پس از تخصیص اعتبارات به حساب چایکاران واریز می‌شود.

‌‌حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای از پرداخت ۹۸ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: امسال ۱۲۶ هزار و ۷۵۳ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۳۴۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از چایکاران ۲ استان گیلان و مازندران خریداری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.
وی افزود: بنابر آخرین آمار تاکنون ۹۸ درصد مطالبات چایکاران پرداخت و مابقی به محض دریافت اعتبارات به حساب چایکاران واریز می‌شود.
جهان ساز با اشاره به اینکه مشکلی در فروش چای تولیدی نداریم، بیان کرد: با توجه به افزایش کیفیت چای تولیدی و عدم استفاده از سموم در باغات، مردم به استفاده از چای داخل اقبال بیشتری نشان دادند که بدین ترتیب مشکلی در فروش نداریم.
 ۵ هزار تن چای صادر شد
رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت صادرات چای گفت: بنابر آمار از امسال ۵ هزار تن چای به بازار‌های هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به سبب جذب عمده تولید در بازار داخل کاهش یافته است.
وی درباره آخرین جزئیات پرداخت تسهیلات به زراعی به چایکاران بیان کرد: بنابر آخرین آمار تا هشتم اسفند، ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به زراعی به ۱۰ هزار و ۱۶ نفر چایکار پرداخت شد که ۲۳.۸ میلیارد تومان از این میزان اعتبار از تسهیلات جاری و ۳۰.۶ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ای به کارخانه داران و چایکاران به منظور خرید ماشین آلات، عملیات به زراعی و انواع هرس کف بر و کمر بر پرداخت شده است.
جهان ساز در پایان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به زراعی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۱ برابر شده است، تصریح کرد: بخش عمده این میزان تسهیلات برای احیای باغات است که با این وجود بهره بردار استقبال بیشتری نسبت به سنوات گذشته برای ورود موثر به باغ و تغذیه مناسب دارد که در نهایت این امر منجر به کیفی‌تر شدن برگ چای تولیدی و رقابت چای تولید داخل با خارجی خواهد شد.
 
(پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۸:۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها