چهارشنبه / ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۴
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۲۵۷۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
فارس
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

کرونا میوه‌های وارداتی را گران کرد

قیمت میوه‌های وارداتی به دلیل شیوع ویروس کرونا افزایش یافت، قیمت میوه‌های به اصطلاح ضدکرونایی هم که پیش از این افزایش‌ زیادی داشتند، عقب‌نشینی کرد.

علی حاج فتحعلی نایب رئیس اتحادیه بارفروشان ، از عقب‌نشینی قیمت میوه‌های به اصطلاح ضدکرونایی خبر داد و گفت: پیش از این قیمت انواع لیموترش، سیر و زنجبیل افزایش قابل توجهی یافته بود، اما پس از آنکه مردم با توصیه‌های متخصصان بهداشتی و تغذیه به این نتیجه رسیدند که تأثیر این میوه‌ها تا این حد نمی‌تواند باشد، قیمت‌ها عقب‌نشینی کردند.
 
به گفته نایب رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت هر کیلوگرم لیموترش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران 14 هزار تومان شده که از قیمت‌های قبلی کاملا برگشته است. قیمت سیر هم حدود 50 درصد کاهش یافته و هر کیلوگرم حدود 20 هزار تومان به فروش می‌رود.
 
حاج فتحعلی همچنین از افزایش قیمت میوه‌های وارداتی خبر داد و گفت: میوه موز در میدان مرکزی به کیلویی 15 تا 20 هزار تومان افزایش یافته است، دلیل آن محدودیت واردات این قبیل محصولات است که با شیوع ویروس کرونا در بیش از 156 کشور جهان، واردات یا لغو شده یا با محدودیت‌هایی انجام می‌شود.
 
وی همچنین گفت: تنها 4 میوه موز، نارگیل، انبه و آناناس مجوز قانونی برای واردات دارند و علاوه بر این 4 قلم هر میوه وارداتی ممنوع بوده و قاچاق محسوب می‌شود.
 
نایب رئیس اتحادیه بارفروشان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: متأسفانه قیمت میوه‌های تنظیم بازاری که توسط وزارت صمت اعلام شده گرانتر از قیمت عرضه‌شده در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران است و به همین دلیل اقبال فروشندگان برای خرید میوه تنظیم بازاری کمتر شده است.
 
وی بیان کرد: وزارت صمت هر کیلوگرم پرتقال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 6 هزار تومان و سیب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 6500 تومان تعیین کرده، اما در حال حاضر این قیمت‌ها در میدان مرکزی برای پرتقال 4.5 تا 5 هزار تومان و سیب از 3 هزار تا 7 هزار تومان متغیر است.
(چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸) ۰۸:۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها