یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۹:۳۲
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۲۵۲۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

بهره‌گیری از پهپادها برای مبارزه با کرونا و ملخ صحرایی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور گفت: برای مبارزه با ویروس کرونا و ملخ صحرایی آماده بهره‌گیری از پهپادها و عملیات سمپاشی هستیم.

 «کامبیز عباسی» درباره استفاده از امکانات این مرکز برای سم‌پاشی مناطق و شهرهای آلوده به ویروس کرونا، افزود: حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در ۶ سال گذشته به ناوگان سم‌پاشی خوبی مجهز شده است که می تواند در حوزه مبارزه با ویروس کرونا، کارایی داشته باشد.
رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: این ناوگان در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها به کار گرفته شده که در این راستا با همکاری تراکتورداران حرفه‌ای و با هماهنگی ستاد کرونا می توانند از سم‌پاش‌های توربینی زراعی، توربینی باغی، سم‌پاش‌های لانس‌دار، پشتی موتوری و مه‌پاش‌ها استفاده کنند.
عباسی با اشاره به اینکه در حوزه پاشش و سم‌پاشی هم ناوگان و سازندگان خوبی داریم، گفت: سم‌پاش‌های پشتی موتوری به وفور در کشور وجود دارد و در اختیار کشاورزان و ارائه‌کنندگان خدمات کشاورزی قرار گرفته است.
وی افزود: در حوزه سم‌پاشی‌های گسترده‌تر هم می توان از سم‌پاش‌های توربینی زراعی و توربین باغی برای مبارزه با کرونا استفاده کرد.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در رابطه با استفاده از پهپادها برای سم‌پاشی مناطق شهری آلوده به ویروس کرونا، اظهارداشت: بخشی از شرکت‌های پهپادی اعلام آمادگی کرده‌اند که برای ضدعفونی کردن ساختمان‌ها، معابر و مناطقی که تردد در آن سخت است، مشارکت کنند که سم‌پاشی با کمک این پهپادها در مقابله با ویروس کرونا با جدیت و دقت انجام خواهد شد.
عباسی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری شبکه پهپاد سم‌پاش‌ها را در بخش مکانیزاسیون فعال کرده‌ایم، گفت: ستاد مقابله با کرونا از طریق سازمان‌های جهاد کشاورزی استانی و با اعلام فراخوان به تراکتورداران حرفه‌ای و سم‌پاشان پهپادی می تواند از این امکانات استفاده کند.
رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور گفت: بخشی از این پهپادها در جبهه مقابله با ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی در حال فعالیت هستند و با توجه با پتانسیل کشور، امکان به‌کار گیری این امکانات از طریق ستادهای مبارزه با کرونا و با هماهنگی با سارمان‌های جهاد کشاورزی و ادارات امور فناوری مکانیزاسیون میسر است.
عباسی با تاکید براینکه اکنون کشور در مقطع حساسی قرار دارد افزود: در این مقطع بکارگیری درست از امکانات می تواند در موفقیت بیشتر ما موثر باشد.


(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۹:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها