شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۲
سرویس : آشامیدنی ها و نوشیدنی های گرم
کد خبر : ۹۲۳۳۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آشامیدنی ها و نوشیدنی های گرم

نوشابه های شیرین قندی برای قلب مضر هستند

مطالعه جدید نشان می دهد نوشابه های قندی با ایجاد اختلال در میزان کلسترول و تری گلیسیریدها موجب افزایش ریسک بیماری قلبی و سکته می شوند.

به گفته محققان دانشگاه تافتس بوستون آمریکا، نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی یا آبمیوه در روز برای سلامت قلب و عروق خوب نیست.
«نیکولا مک‌کئون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «شواهد زیادی نشان می‌دهد که بین مصرف نوشابه‌های قندی و تأثیرات مضر بر سلامت ارتباط وجود دارد.»
به گفته محققان، نوشیدنی‌های نظیر نوشابه‌های گازدار، نوشابه‌های ورزشی و نوشیدنی‌های با طعم میوه بزرگ‌ترین منبع مواد قندی افزودنی هستند.
تیم تحقیق دریافت نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی در روز با ۵۳ درصد احتمال بیشتر تری‌گلیسیرید بالا و ۹۸ درصد احتمال بیشتر پایین بودن کلسترول خوب HDL مرتبط است.
یافته‌های این مطالعه مربوط به حدود ۶۰۰۰ شرکت کننده است که به طورمیانگین بیش از ۱۲ سال بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ تحت نظر بودند.
مک‌کئون در ادامه می‌افزاید: «نتایج ما بیانگر این مطلب است که محدودکردن و حتی حذف نوشابه‌های قندی ممکن است ایده خوبی برای افرادی باشد که خواهان حفظ میزان نرمال کلسترول و تری‌گلیسیریدشان هستند.»
 
(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۰۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها