چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۰
سرویس : صنعت برنج و ماکارونی
کد خبر : ۹۲۲۹۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنعت برنج و ماکارونی

نامه اعتراض آمیز انجمن واردکنندگان برنج به جهانگیری

رئیس انجمن واردکنندگان برنج ایران طی نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور با موضوع عدم تخصیص ارز به محموله‌های برنج وارد شده در نیمه دوم امسال و احتمال بروز بحران و تهدید امنیت غذایی کشور، خواستار حمایت دولت و رسیدگی به این موضوع شد.

در نامه انجمن واردکنندگان برنج خطاب به اسحاق جهانگیری آمده است: "کارنامه درخشان واردات برنج در سنوات قبل و توزیع و عرضه آن با کمترین تنش در جامعه و رضایتمندی پنج دهک اقشار آسیب‌پذیر نمی‌تواند به راحتی در برنامه‌ریزی تأمین  کالای استراتژیک به فراموشی سپرده شود.
 برنامه‌ریزی بخش خصوصی در شروع زمان واردات در نیمه دوم سال ۹۸ با اعتبار واردکنندگان، منجر به ورود ۵۰۰ هزار تن برنج به کشور شد و عرضه بخشی از آن به صورت ترخیص درصدی، تاکنون آرامش بازار را حفظ کرده است.
با عدم تخصیص ارز به لیست‌های ارسالی به بانک مرکزی و عدم پاسخگویی شفاف از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی، سلب شدن امکان ادامه واردات با اعتبار جهانی واردکنندگان، بازار برنج را با التهاب و افزایش قیمت مواجه کرده که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و ماه رمضان با بحران و تهدید جدی مواجه خواهیم شد.
هرگونه تصمیم با توجه به منابع ارزی کشور و رفع بلاتکلیفی می‌تواند به حفظ منافع ملی و امنیت غذایی کشور کمک کند.
انجمن واردکنندگان برنج طی سالیان قبل با تعامل دو سویه و سازنده وظایف خطیر خود را به خوبی انجام داده و در ادامه این مسیر فقط با تخصیص ارز به حدود ۵۰۰ هزار تن برنج که به کشور وارد شده و در حال حمل است، تعاملات و همکاری ادامه پیدا خواهد کرد.
خواهشمند است ضمن تذکر جدی به مسئولان ذیربط اجازه و فرصت ایجاد هرگونه بحران و تهدید را در نطفه خفه کرده و بار دیگر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، در پایان سال ۹۸ و شروع سال ۹۹ را به اثبات رسانید".

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۶:۵۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها