شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
سرویس : خشکبار، حبوبات و تنقلات
کد خبر : ۹۲۱۵۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس خشکبار، حبوبات و تنقلات

تعطیلی نمایشگاه‌ها؛ کسب و کار آجیل فروشی‌ها را رونق داد

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: با تعطیلی نمایشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، فروش آجیل فروشی‌ها رونق گرفته است.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار اظهار کرد: از زمانی که نمایشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد فروش مغازه‌های آجیل فروشی قوت گرفت.
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار ادامه داد: قرار بود نمایشگاهی در ۵ نقطه تهران برگزار شود که بازار آجیل و خشکبار بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ غرفه در آن داشت اما دولت به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری آن‌ را لغو کرد.
احمدی گفت: با توجه به شرایط فعلی و شیوع این ویروس در کشور، برای بسیاری از اصناف وضعیت خوشایندی ایجاد نشده است و در مجموع میزان خرید کاهش یافته است اما با این حال فروش آجیل و خشکبار، قوت گرفته است.
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در ادامه گفت: ما در مجموع با برگزاری نمایشگاه‌ها مخالفیم چرا که برگزاری آن‌ها در برخی از مکان‌ها استاندارد لازم را ندارد، به جز شهر آفتاب که البته این نمایشگاه هم در مکان بسیار دوری قرار دارد و ممکن است استقبال خوبی از آن نشود.
احمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در این بازار نداریم تصریح کرد: ایام پیک خرید آجیل یعنی شب چله و شب عید تیم‌های نظارتی بازار را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند. همچنین با بازرسی اتاق اصناف، بازرسی وزارت صمت و سازمان تعزیرات حکومتی نیز همکاری‌های لازم را در این ایام داریم.
گفتنی است؛ هر سال در اسفند استقبال برای خرید آجیل و خشکبار بیشتر می‌شود، اما امسال به دلیل شیوع  ویروس کرونا نسبت به سال گذشته آجیل بیشتر خریداری شده است و تقاضای بیشتری هم برای نوع خام آن در بازار وجود دارد. از طرفی هم رصد‌های انجام شده نشان می‌دهد پسته خام، بادام خام و تخمه‌جات مختلف در میان باقی اقلام دیگر آجیل، تقاضای بیشتری پیدا کرده‌اند.
 
(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها