چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۴
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۲۰۶۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

پیشنهاد معرفی گیاهان دارویی به وزارت بهداشت داده شد

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی گیاهان دارویی موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شوند که می‌تواند برای مقابله با بیماری کرونا موثر باشد.

حسین زینلی با بیان اینکه در روزهای اخیر مصرف گیاهان دارویی در کشور رو به افزایش است، اظهار کرد:  مصرف گیاهان دارویی با طبع گرم و مناسب برای افزایش سیستم دفاعی بدن مورد تاکید بیشتر پزشکان و اطبای سنتی است.
وی ادامه داد: گیاهان با خواص ذکر شده برای مقابله با بیماری‌های ویروسی مفید بوده و منعی برای مصرف آن در مقابله با بیماری کرونا وجود ندارد.
زینلی یکی از گیاهان با تاثیر بالا در افزایش سیستم دفاعی بدن را سرخارگل (اکیناسه، اکیناشا) عنوان کرد و گفت: در برخی از مقالات زعفران را نیز به عنوان گیاه دارویی موثر در افزایش سیستم دفاعی بدن ذکر کرده‌اند.
وی گیاهان با طبع گرم را زنجبیل، دارچین، نعناع و هل نام برد.
زینلی همچنین از افزایش مصرف میوه‌های حاوی ویتامین C از زمان اعلام خبر شیوع بیماری کرونا در کشور خبر داد.
به گفته وی؛ پیشنهادات لازم برای معرفی و مصرف گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری ویروسی به وزارت بهداشت داده شده و منتظر بررسی و اعلام نظر آن‌ها هستیم.
زینلی با اشاره به توصیه وزارت بهداشت برای تر نگه داشتن گلو در مقابله با بیماری کرونا، افزود: مردم برای تر نگه داشتن گلو می‌توانند از دم نوش‌های گیاهی مناسب بهره ببرند و همراه با عمل به توصیه وزارت بهداشت توان سیستم دفاعی بدن خود را افزایش دهند.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: توصیه به مصرف مناسب گیاهان دارویی فرهنگسازی مصرف مواد سالم است و برای مقابله با بیماری کرونا نیز می‌تواند موثر باشد.
 
(چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها