یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۸
سرویس : رستوران ها و کافه
کد خبر : ۹۱۹۸۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس رستوران ها و کافه

هشدار اتحادیه رستوران دار‌ها برای مقابله با ویروس کرونا / غذاخوری‌ها چطور در دام کرونا نیفتند؟

میرابراهیمی گفت: تمام رستوران‌های شهر ملزم هستند از مواد ضدعفونی کننده برای سطوح و تجهیزات و ظروف آشپزخانه با آب صد درجه با شوینده‌های استاندارد استفاده کنند.

سیدعلی اصغر میر ابراهیمی رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس  گفت: با شیوع ویروس کرونا در شهر تهران نظارت ها در رستوران ها افزایش یافته است. تمام رستوران های شهر هم اکنون بهداشت را کاملا رعایت می کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
او بیان کرد: به تمام رستوران های شهر نکات ایمنی را ارسال کرده ایم و علاوه بر این می توانند تمام موارد ایمنی و بهداشتی را در سایت اتحادیه مطالعه کنند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تشریح کرد: تمام رستوران های شهر ملزم هستند از مواد ضدعفونی کننده برای سطوح و تجهیزات و ظروف آشپزخانه با آب ۱۰۰ درجه با شوینده‌های استاندارد استفاده کنند. علاوه بر این پخت لازم و کافی برای کباب‌ها و دیگر غذا‌ها توصیه می‌شود به طوری که غذاهای کبابی حتما باید مغز پز شوند.
میر ابراهیمی ادامه داد: باید سطوح و فضا‌های رستوران که در شرایط عادی دسترسی به آن‌ها دشوار است مثل زیر دستگاه‌های پخت، گوشه‌های غیر دسترس فضای آشپزخانه و ... با آب جوش و شوینده و با برس شسته شده و خشک شود.
او افزود: میز‌ها و صندلی‌ها و دستگیر‌ها با اسپری‌های استریل و ضدعفونی کننده‌ها روزانه چندین بار پاک شود. سرویس‌های بهداشتی باید با مواد ضدعفونی کننده‌ها پاک شود درب‌ها، دستگیره‌ها، کاسه روشوئی، دستشوئی با مایع دستشوئی و ... حداقل روزانه دو بار استریل و با آب جوش شسته شده و خشک شود.
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس ادامه داد: در تهیه مواد اولیه دقت کافی شود و اینکه منبع تولید آن‌ها مورد تائید سازمان‌های بهداشتی باشد. رعایت بهداشت فردی پرسنل در آشپزخانه و سالن پذیرائی و بقیه فضا‌های رستوران تاکید می‌شود.
میر ابراهیمی در پایان گفت: هم اکنون به دلیل خبر پخش شدن ویروس کرونا رفت و آمد در رستوران ها کاهش داشته است.

(یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۸:۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها