شنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۵
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۹۱۹۴۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس فرآورده های لبنی

چقدر شیر در گاوداری‌های کشور تولید شد؟

آخرین آمار حاکی از آن است که تولید شیر شش ماهه اول امسال در گاوداری‌های صنعتی کشور حدود ٢,٦ میلیون تن بوده است. همچنین تعداد گاو و گوساله نسبت به سال ١٣٩٥، بیش از ٢١ درصد افزایش یافته است.

آمارگیری از گاوداری‌های صنعتی با سه هدف بهنگام‌سازی فهرست گاوداری‌های صنعتی، تهیه اقلام مورد نیاز حساب‌های ملی و تولید آمارهای مهم در این رشته فعالیت، در پائیز سال ١٣٩٨ توسط مرکز آمار ایران اجرا شد. برای اجرای این آمارگیری از ۴۶۸ نفر نیروی انسانی (آمارگیر، بازبین و کارشناس) استفاده شد.
نتایج حاصل از اجرای این طرح نشان می‌دهد که تعداد گاوداری‌های صنعتی در سال جاری حدود ٢٧ هزار واحد بوده که نسبت به سال ۱۳۹۵ بیش از شش درصد افزایش یافته است. یافته‌های حاصل از این طرح نشان می‌دهد که ٦٢ درصد گاوداری‌های صنعتی به فعالیت تولید شیر و ٣٨ درصد به فعالیت پروار بندی مشغول بوده‌اند.
تعداد گاو و گوساله در دوره آمارگیری (١٥ مهر لغایت ١١ آبان) در سال ١٣٩٨ حدود ١,٧ میلیون رأس بوده که نسبت به زمان مرجع در سال ۱۳۹۵ بیش از ٢١ درصد افزایش یافته است.
مقدار تولید شیر گاوداری‌های صنعتی در سال ١٣٩٧ بیش از پنج میلیون تن بوده که نسبت به سال ١٣٩٤ بیش از ٢٢ درصد افزایش یافته است. مقدار تولید شیر در شش‌ماهه اول سال ١٣٩٨ نیز حدود ٢,۶ میلیون تن بوده است.
تعداد دام پروار شده گاوداری‌های صنعتی در سال ١٣٩٧ حدود ۶۵۰ هزار رأس بوده که افزایش ٢١ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد. تعداد گاو و گوساله پروار شده نیز در شش ماهه اول امسال حدود ٣٤٧ هزار رأس بوده است.
 
(شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸) ۱۶:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها