دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۹
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۱۸۳۵
گزارشگر : ۳۵۱۶
تسنیم
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ رونمایی شد

امروز در مراسمی از سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ رونمایی شد، بر این اساس سلامت تخم مرغ عرضه شده به بازار تضمین و در دو درجه بندی کیفی A وB به بازار عرضه خواهد شد.

امروز از سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ به منظور ارتقا کیفیت تخم مرغ در کشور طی مراسمی با حضور مسئولان سازمان دامپزشکی، معاونت امور دام و وزارت بهداشت رونمایی شد.
 
مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: تبعات این طرح مصرف‌کنندگان را در بر می‌گیرد به همین دلیل می‌توان آنها را طرح و فعالیتی فرهنگی برشمرد.
 
وی افزود: عرضه تخم مرغ به صورت بسته‌بندی و غیربسته‌بندی دارای کیفیت مناسب و سلامت آن تضمین شده است و در این طرح به دنبال ارتقاء کیفیت این محصولات هستیم.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از صدا و سیما برای تبلیغ محصولات غذایی که برای سلامت مردم مناسب نیست گفت: روغنی وارداتی که به طور شبانه‌روزی در صدا و سیما و رادیو تبلیغ می‌شود و پایه آن وارداتی و محصول سلامت محصوری به حساب نمی آید به جای آن محصولات سالم مانند محصولات پروتئینی معرفی شود.
 
وی افزود: در تبلیغات این روغن ها  اشاره به وجود ویتامین‌هایی مانند D و E در روغن‌های وارداتی مطرح می‌شود در حالی که این ویتامین‌ها از طریق روغن جذب نخواهند شد.
 
وی گفت: به عنوان دلسوز صنایع دام و طیور کشور معتقدیم که باید مردم را به سمت مصرف مواد غذایی سالم هدایت کرد که محصولات پروتئینی از جمله آنان هستند.
(دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸) ۱۵:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها