دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۷
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۱۸۳۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
تسنیم
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

صرفه جویی روزانه ۶۸۸ میلیون تومانی با حذف کارتن تخم مرغ در کشور

دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران با بیان روزانه ۶۸۸ میلیون تومان صرف هزینه تهیه کارتن برای جابه جایی تخم مرغ تخم مرغ می‌شود گفت: برای کاهش هزینه های مرغداران استفاده از کارتن حذف و تخم مرغ در ماشین های مخصوص و در خود شانه حمل می‌شود.

فرزاد طلاکش دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران در مراسم رونمایی از سند برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ اظهار کرد: هر تخم مرغی که تاریخ دارد لزوما به معنای آن نیست که قابل ردیابی است در این طرح به دنبال آن هستیم که از حقوق مصرف‌کنندگان اعاده صورت بگیرد و مصرف‌کنندگان بتوانند محصولات عرضه شده به بازار رصد و پیگیری بکنند.
 
طلاکش افزود: عرضه تخم مرغ به این شکل برای مصرف‌کنندگان می‌تواند حق انتخاب ایجاد بکند تا محصولاتی با درجه‌بندی کیفی الف و ب انتخاب کنند که این امر با قیمت‌های متفاوتی خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه 83 میلیون تن کارتن در سال در صنعت طیور کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد گفت: رقمی بالغ بر 688 میلیون تومان در روز برای این کار صرف می‌شود.
 
طلاکش اظهار داشت: در این طرح همچنین استفاده از کارتن برای جابجایی تخم‌مرغ حذف می‌شود و تنها از شانه‌های تخم مرغ و خودرو های مخصوص حمل بهره‌گیری خواهد شد. برای تحقق این امر از خودروهایی استفاده خواهد شد که بتواند بدون نیاز به جعبه این محصول را جابجا بکند.
 
   
وی با بیان اینکه صنعت طیور کشور بیشترین مصرف کارتن را در صنایع کشور دارد یادآور شد که رل‌های مورد استفاده برای تولید کارتن وارداتی هستند و این بخش هزینه‌های زیادی را به تولیدکنندگان صنعت طیور کشور متحمل می‌کند و حذف کارتن می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های آنها شود.
 
وی با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ بسته‌بندی توسط انجمن تخم‌مرغ شناسنامه‌دار تعیین می‌شود گفت: بر این اساس صنایع نمی‌توانند خود اقدام به قیمت‌گذاری محصول کنند که این امر به ثبات قیمت‌ها کمک خواهد کرد.
 
وی یادآور شد که قیمت امروز هر کیلوگرم تخم مرغ 8 هزار تومان است که این رقم بدون در نظر گرفتن سود تولیدکننده مساوی با هزینه‌های تولید است.
(دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸) ۱۵:۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها