پنج شنبه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۱
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۱۷۲۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

ثبات نسبی قیمت مرغ در بازار/ نرخ هر کیلو مرغ ۱۳ هزار تومان

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه بازار مرغ در ثبات نسبی به سر می‌برد، اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار و ۹۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.
وی افزود: با توجه به افزایش حجم مصرف در اواخر هفته قیمت مرغ تا حدودی در بازار بالا می‌رود و مجدد در اواسط هفته کاهش می‌یابد.
اسداله نژاد از کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار تومان است و پیش بینی می‌شود که با کاهش تقاضا هفته آینده قیمت جوجه یکروزه به نرخ مصوب خود برسد.
به گفته این مقام مسئول، طبق روال همه ساله ازدیاد تقاضا در ایام‌پایانی سال از سوی واحد‌های مرغداری عامل اصلی افزایش قیمت است که مجدد با کاهش تقاضا، بازار به روند عادی خود باز می‌گردد.
 کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم
وی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی گفت: هم اکنون هر کیلو ذرت به سبب کمبود عرضه با قیمت یک هزار و ۹۰۰ تومان به مرغدار عرضه می‌شود، اما در خصوص کنجاله سویا مشکل خاصی وجود ندارد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به جوجه ریزی ۱۳۵ تا ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام‌پایانی سال، تولید به حدی است که نیاز بازار به طور کامل مرتفع می‌شود.
اسداله نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به مشکلات متعدد در تامین نهاده‌های دامی از دستگاه‌های مسئول همچون پشتیبانی امور دام و وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود که نیاز مرغداران را تامین کنند تا التهابی در بازار مرغ ایجاد نشود.
 
(پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها