شنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۴
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۹۱۶۴۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس فرآورده های لبنی
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در جمع خبرنگاران گفت:

رتبه اول صادرات صنایع غذایی کشور در اختیار لبنیات است / 12 نوع آزمایش مختلف تنها برای بررسی سلامت شیر خام انجام می‌شود

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با بیان این مطلب که رتبه اول صادرات صنایع غذایی کشور در اختیار لبنیات و "پگاه" هم رتبه اول صادرات لبنیات را در اختیار دارد، گفت: در این بخش صد هزار نفر در بخش تولید مشغول هستند و اگر فروش شیر خام هم به آن اضافه کنیم سالانه دو میلیون نفر در این صنعت اشتغال دارند.

عبدالله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با بیان اینکه ایران تا سال 1380 سالانه 400 میلیون دلار محصولات لبنی وارد می‌کرد، گفت: اکنون ایران صادر کننده عمده  محصولات لبنی شده و به 17 کشور جهان صادر می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته صادرات محصولات لبنی ایران به 700 میلیون دلار رسیده، گفت: امسال هم پیش بینی می‌شود میزان صادرات محصولات لبنی به هزار میلیون دلار  برسد.
 
قدوسی گفت:‌ در حال حاضر صنعت لبنیات کشور به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز اروپا مجهز است و بسیاری از این دستگاه‌ها را کشور بومی سازی کرده و در داخل ساخته است. 
وی به دو دستگاه بسیار پیشرفته در صنعت لبنیات اشاره کرد وگفت: دستگاه‌های UHD و استابلایزر از جمله دستگاه‌های مهمی هستند که در صنعت کشور ساخته شده و در خدمت صنعت لبنیات قرار گرفته است.
به گفته مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران وجود پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در صنعت لبنیات کشور باعث شده سالم‌ترین وکیفی‌ترین محصولات غذایی را تولید کنیم.
وی تصریح کرد: بسیاری از این دستگاه‌ها به محض ورود شیر خام به محوطه کارخانه‌ها می‌تواند سالم بودن یا نبودن آن را تشخیص دهند که البته در اقدامات بعدی به صورت کاملا دقیق و با جزییات و طی آزمایشگاه‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.
قدوسی افزود: 12 نوع آزمایش مختلف تنها برای بررسی سلامت شیر خام انجام می‌شود.
وی همچنین گفت:تا دو سال گذشته صادرات شیرینی و شکلات بیشترین حجم صادراتی را در صنایع غذایی داشت اما امروز لبنیات توانسته این جایگاه نخست را در اختیار بگیرد.
 
(شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۷:۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها