دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۱
سرویس : خشکبار، حبوبات و تنقلات
کد خبر : ۹۱۵۲۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس خشکبار، حبوبات و تنقلات

با خواص فراوان فراوان بادام زمینی آشنا شوید

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بادام زمینی یک ماده غذایی مفید برای انسان است.

محمدتقی انوشه ،متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره خواص بادام زمینی اظهار کرد: بادام زمینی دارای خواص بی‌شماری است که افراد با مصرف آن می‌توانند از فوائدش بهره مند شوند.
او تصریح کرد: بادام زمینی بهتر است به صورت کم نمک یا بدون نمک مصرف شود. همچنین این ماده عذایی دارای کالری بالایی است که به عنوان یک منبع غذایی سیرکننده نیز از آن یاد می‌شود.
او بیان کرد: افرادی که رژیم گیاه خواری دارند و از پروتئین حیوانی استفاده نمی‌کنند می‌توانند بادام زمینی را به برنامه خود اضافه کنند زیرا این ماده غذایی سرشار از پروتئین گیاهی است.
او ادامه داد: بادام زمینی به دلیل پایین بودن میزان کربوهیدارت آن به افرادی که دچار قند خون هستند؛پیشنهاد می شود،همچنین افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند می توانند این ماده غذایی مفید را در برنامه خود جای دهند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بادام زمینی حاوی ویتامین ها و املاح مختلفی از جمله ویتامین E ویتامین های گروه B مانند نیاسین،بیوتین اسید فولیک است.
انوشه ادامه داد:ویتامین E یک ماده آنتی اکسیدان است و با سلول های رادیکال های آزاد که عامل ایجاد بروز سلول های سرطانی هستند مقابله می کند.
او بیان کرد:چربی موجود در بادام زمینی از نوع چربی های غیر اشباع است که یک اثر حافظتی برای سلول ها و سیستم قلب و عروق است.
او اظهار کرد: مواد غذایی مفید دیگری که دربادام زمینی وجود دارد اسید آمینه تریپتوفان است که این ماده پیش ساز سروتونین است و برای افرای که به افسردگی دچار شده اند بسیار مفید است همچنین سروتونین به هورمون شادی نیزمعروف است.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بادام زمینی یک منبع خوب کلسیم است؛که این خود باعث تقویت استخوان ها می شود.
انوشه تاکید کرد:افراد در مصرف بادام زمینی زیاده روری نکنند زیرا مصرف زیاد آن آلرژی زا است پس افراد در مصرف آن اعتدال را رعایت کنند.
انوشه گفت:کره بادام زمینی نیز یک ماده غذایی مفید است و موادی که در این ماده غذایی وجود دارد از تشکیل رسوب در جداره رگ ها جلوگیری می کندکه این خود می توانند به افزایش و تسهیل جریان خود در بدن کمک فراوانی کنند.همچنین افراد می توانند کره بادام زمینی را جایگزین کره های حیوانی کنند.

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۰۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها