جمعه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۷:۱۴
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۱۴۴۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
فارس
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

شرکت ترک کننده ایران گرفتار شد/هزاران شکایت علیه «بایر»آلمان

شرکت بایر آلمان که اخیراً پس از تحریم‌ها از ایران رفت با دادخواست هزاران شاکی مجبور شده سموم حاوی گلی‌فوسات خود را متوقف کند. عرضه این سموم میلیون‌ها یورو ارزش این شرکت را پایین آورده است.

شرکت بایر آلمان به دنبال توقف فروش علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات به افراد است.
این شرکت آلمانی با هزاران دادخواست قانونی مواجه شده که اظهار کرده‌اند این علف‌کش‌ها سرطان‌زا هستند.
براساس اعلام یک روزنامه آلمانی این اقدام شرکت بایر آلمان در توقف عرضه علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات پیش‌زمینه‌ای برای مذاکره برای مصالحه با شاکیان است.
موجی از این شکایت‌ها در آمریکا برعلیه شرکت بایر آلمان پس از آن علام شد که این شرکت، مونسانتو تولیدکننده بذور و آفت‌کش‌ها را در سال 2018 خریداری کرد.یک معامله 63 میلیارد دلاری که بزرگترین معامله خارجی این  شرکت در آلمان محسوب می‌شد.
گلی‌فوسات ماده‌ اصلی علف‌کش رانداپ شرکت مونستانتو است. این علف‌کش بارها به دلیل اینکه گفته شده باعث ایجاد سرطان می‌شود مورد اعتراض بوده و این باعث شد که ارزش شرکت بایر ده‌ها میلیارد یوور کاهش یابد. اگرچه بایر همه این اتهامات را انکار کرده و انگشت اشاره خود را به سمت آن دسته از محققانی که گلی‌فوسات را در این سموم خطرناک خوانده‌اند نشانه رفته است.
شرکت بایر آلمان پس از تحریم‌‌های اخیر ایران را ترک کرد. این شرکت آلمانی که اخیراً شرکت مونسانتو را خریداری کرده متهم به تولید محصولات تراریخته و همچنین سموم و علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات سرطان‌زا هستند.
شرکت مونسانتو گفته می‌شود تولید بذور دنیا را به صورت انحصاری و با هدف بیوتروریسم در اختیار دارد.

(جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸) ۰۷:۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها