پنج شنبه / ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۷:۱۷
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۹۱۴۲۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس سرویس عمومی

تسهیل نظارت بهداشتی بر مشاغل خانگی/لغوممنوعیت صدور مجوز دامپروری

هیات مقررات زدایی وزارت بهداشت را مکلف به تهیه دستورالعمل نظارت بهداشتی ویژه مشاغل خانگی کرد تا نظارت بر این مشاغل همچون دستورالعمل نظارت بر کارگاه های تولیدی نباشد.

سی و پنجمین جلسه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برگزار شد که در خلال این جلسه، مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق‌های بازرگانی، دستورالعمل نظارت بهداشتی ویژه مشاغل خانگی (رسته مواد غذایی) را تهیه کند.
در واقع وزارت بهداشت با تهیه این دستورالعمل، دیگر نباید بر مشاغل خانگی با دستورالعمل کارگاه‌های تولیدی، ارزیابی و نظارت کند.
گفتنی است؛ بهمن ماه سال ۹۳ نمایندگان مجلس به تشکیل «هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز کسب و کار» رأی دادند که بر اساس آن، ضمن تقلیل هزینه‌های صدور مجوز کسب و کار، محیط کسب و کار ایران نیز بهبود یابد که در همین راستا هیأت مقررات زدایی در سال ۹۴ به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
دیگر مصوبات جلسه هیأت مقررات زدایی در بخش دام و طیور زنبورداری‬ بود که براساس این مصوبه، هرگونه ممنوعیت صدور مجوز برای فعالیت‌های دامپروری و تولید طیور به دلیل ‎اشباع یا تنظیم بازار و تعیین ظرفیت حداقلی و حداکثری برای تولید در هر قالبی از جمله سیاستگذاری تولید سالیانه لغو و وضع مقررات مشابه ممنوع است.

(پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸) ۰۷:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها