سه شنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۳
سرویس : خدمات بازرگانی و حمل و نقل
کد خبر : ۹۱۴۱۵
گزارشگر : ۳۵۱۴
فارس
سرویس خدمات بازرگانی و حمل و نقل

ناامنی‌های اخیر در عراق چه تاثیری بر تجارت دارد

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق در مورد وضعیت تجارت با عراق گفت: بازار عراق یک مسیر اتوبانی نیست بلکه مسیر سنگلاخی است و برای عبور از این مسیر باید دارای شرایط خاص بود.

یحیی آل اسحاق در مورد وضعیت تجارت با عراق، گفت: مسائل و مشکلات ناشی از ناامنی‌های اخیر در عراق بر وضعیت تجارت دو کشور موقتی و گذرا است. 

 
وی با بیان اینکه امنیت یک شاخه اصلی از توسعه اقتصادی است، گفت: اگرچه وضعیت اخیر تاثیراتی بر تجارت دو کشور داشته و صادرات ما به جنوب عراق کاهش یافته اما در مقابل صادرات ایران به اقلیم کردستان افزایش یافته است و از این طریق کاهش صادرات جبران شده است. 
 
رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه چهارشنبه  گذشته (دوم بهمن 98)  2 هزار کامیون کالا به عراق صادر شد، گفت: در 9 ماهه ابتدای امسال 9 میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات به عراق داشته‌ایم و تا پایان سال قطعا این رقم افزایش می‌یابد. 
 
وی با اشاره به صادرات 13 میلیارد دلاری ایران به عراق در سال 97 اظهار داشت: اما باید به این نکته توجه کرد، بازار عراق یک مسیر اتوبانی نیست بلکه مسیر سنگلاخی است و برای عبور از این مسیر بایددارای شرایط خاص بود. 
 
آل اسحاق بیان داشت: بازرگانان در مسیر صادرات به عراق باید دارای عزم و اراده جدی باشد و دارای قدرت ریسک پذیری باشند زیرا صادرات به این کشور به صورت اتوماتیک وار انجام نمی‌شود و قطعا باید جوانب مختلف کار را در نظر گرفت و برای استمرار تجارت با این کشور باید اقتضائات آن را در نظر گرفت. 
(سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸) ۱۶:۲۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها