شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۱:۵۱
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۹۱۳۱۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

پاکستان با احتکارکنندگان گندم برخورد می‌کند

نخست‌ وزیر پاکستان، دستور انجام یک عملیات بزرگ برای برخورد با احتکار کنندگان گندم و سودجویان بازار را صادر کرده است تا معضل کمبود آرد را حل کند.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، دستور انجام یک عملیات بزرگ برای برخورد با احتکار کنندگان گندم و سودجویان بازار را صادر کرده است تا معضل کمبود آرد را حل کند.
هفته گذشته با ناپدید شدن گندم از مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ عمده‌فروشی، قیمت آرد به شدت جهش کرد. قیمت هر کیلوگرم آرد گندم از ۴۳ روپیه (معادل ۰.۲۷ دلار) به ۷۵ روپیه (معادل ۰.۴۸ دلار) جهش کرد.
جاوید همایون، وزیر غذا، امنیت و تحقیقات ملی، گفت: همان‌طور که نخست‌وزیر دستور داده‌اند ما در همکاری نزدیک با دولت‌های استانی برای حل هر چه سریع‌تر این مشکل تلاش می‌کنیم.
او همچنین گفت: دولت فدرال آزاد سازی ذخایر گندم برای تأمین نیازهای استان‌ها را در دستور کار قرار داده است. دولت‌های استانی دستور دارند با احتکار کنندگان گندم و سودجویان بازار به شدت مقابله کنند.
یک کمیته ایجاد شده است که با انجام اقداماتی قیمت این کالا را کنترل کند. همچنین اسلام‌آباد واردات ۳۰۰ هزار تن گندم را تأیید کرده است که اولین محموله آن در ۱۵ فوریه به پاکستان خواهد رسید.

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۲۱:۵۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها