پنج شنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۸
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۱۲۶۷
گزارشگر : ۳۵۱۶
فودنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

سرمای شدید محصولات کشاورزی را تهدید می کند

مدیر امور حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت, به استناد اخطاریه اداره کل هواشناسی استان و با توجه به تشدید بارندگیها, پیش بینی شده است طی روز پنج شنبه تا شنبه دمای هوا به طور میانگین 4 تا 7 درجه کاهش یابد.

احمد سبحانی افزود, احتمال وزش باد شدید  با سرعت بیش از 50 کیلومتر در ساعت وجود دارد. بنابرین  احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر سرمازدگی کاملا احساس می شود. 
 
سبحانی اظهار داشت, طی این مدت توصیه می شود کشاورزان تولید کننده گوجه فرنگی نسبت به روشن کردن سیستم آبیاری خود در ساعات ۳ تا ۶ صبح و در صورت امکان کشیدن پلاستیک روی ردیفهای کشت و ایجاد آتش در چند نقطه از مزرعه اقدام نمایند. 
 
وی گفت, حفاظت از محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت در گلخانه ها و واحدهای تولیدی دامداری انجام شود.
 سبحانی افزود, از آنجا که در ارتفاعات کاهش دما شدیدتر است توصیه می شود باغداران محترم شهرستان های جم، دشتی، دشتستان و تنگستان در ساعات اوج سرما یعنی از ساعت ۳ تا ۶ صبح نسبت به آبیاری باغات مرکبات خود اقدام کنند.     
سبحانی توصیه نمود, گلخانه داران نیز نسبت به گرمایش گلخانه های خود اقدام نمایند.
مدیر امور حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر, تاکید نمودند, کشاورزان عزیز توجه داشته باشند در روزهای اخیر به دلیل برودت هوا، در هیچ محصولی تغذیه با کودهای ماکرو و میکرو را انجام ندهند چون ممکن است باعث اختلال در فیزیولوژی محصول زراعی یا باغی آنها شود.
(پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۵:۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها