پنج شنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۷
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۱۲۶۶
گزارشگر : ۳۵۱۶
فارس
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

عملکرد بخش زنبورداری پایین است/تاثیر زنبور در تولید 80 میلیون تن محصول زراعی

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر می‌خواهیم زنبوردار درآمد خوبی داشته باشد باید این صنعت توسعه پیدا کند.

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در مراسم رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونان وزارت جهاد کشاورزی در سالن تلاش برگزار شد، اظهار کرد:  زنبور عسل از مؤثرترین حشرات در بخش کشاورزی است و گام اول ما این است که از این حشره به خوبی محافظت کنیم که هم برای طبیعت و هم برای ما مفید است.
 
وی افزود: اگر می‌خواهیم زنبوردار هم درآمد خوبی داشته باشد باید این صنعت توسعه پیدا کند اما در حال حاضر نباید به عدد اقتصادی این صنعت توجه کنیم و آنچه باعث تغییر کند، ایده است.
 
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با خصوصی‌سازی اذعان کرد: کار باید به دست بخش خصوصی و ذینفعان واگذار شود اما باید نحوه کار اقتصادی این تشکل ها تغییر کند.
 
وی افزود: عملکرد بخش زنبورداری پایین است و راه برون‌رفت، افزایش بهره‌وری است که کمترین هزینه و بیشترین بازده را دارد.
 
کشاورز تأکید کرد: زنبور عسل در ابتدا برای کشور تولید به همراه دارد که این تولید هم در زمینه باغبانی و هم زراعت بوده و باعث ایجاد ارزش افزوده در سطح ملی می شود، ۲۵ تا ۴۰ درصد، عملکرد محصولاتی مانند کلزا و گل آفتابگردان را افزایش می‌دهد.
 
وی افزود: ۶۰ تا ۷۰ هزار تن دانه کلزای کشور وابسته به کندوها است، بنابراین زنبورداران باید حضور بیشتری در مراتع داشته باشند و کشاورزان را قانع کنند که حضور زنبور در اطراف‌شان به نفع آنها است.
 
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: ۸۰ میلیون تن محصول زراعی در کشور تولید می‌شود که زنبور عسل در آن تأثیر مستقیم دارد.
(پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها