چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۹:۵۶
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۱۰۴۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

تمدید ۳‌ماهه بخشودگی جریمه بیمه ماشین‌آلات کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: از اول بهمن‌ماه، دوره بخشودگی جریمه‌ نداشتن سابقه بیمه در ماشین‌های کشاورزی به مدت سه‌ماه تمدید می‌شود.

«کامبیز عباسی » از آخرین دوره بخشودگی جریمه‌ نداشتن سابقه بیمه ماشین‌های کشاورزی خبرداد و افزود: به منظور پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی، صاحبان آنها ملزم هستند برای وسیله‌ نقلیه‌ خود بیمه شخص ثالث تهیه کنند و این درحالی بوده که در گذشته برای بیمه ماشین‌های کشاورزی، شرط جریمه نداشتن در سنوات گذشته اعمال می شده است.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: این موضوع سبب شد تا کشاورزان رغبتی برای بیمه کردن ماشین های کشاورزی نداشته باشند، بنابراین با رایزنی های انجام شده با حوزه بیمه‌ای کشور، طی چندین مرحله بخشودگی این نوع جرایم اعمال شده است.
عباسی با تاکید بر اینکه تقاضای بخشودگی دائم جریمه‌ نداشتن بیمه ماشین های کشاورزی را درخواست کرده‌ایم، تاکید کرد: پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی از برنامه های جدی در حال پیگیری حوزه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی است.
این مقام مسئول بابیان اینکه ریسک در بیمه شخص ثالث ماشین‌های کشاورزی پایین‌تر از خودروها است، گفت: سوابق نیز نشان می دهد که سوانح ماشین‌های کشاورزی از بخش خودرویی کمتر است و به همین دلیل حق بیمه شخص ثالث ماشین‌های کشاورزی ۳۰ درصد تعدیل‌شده است.
وی با یادآوری اینکه تا سال ۹۲ بیش از ۲۰ هزار دستگاه کمباین و تراکتور پلاک گذاری شده است، افزود: از سال ۹۲ تاکنون نیز بیش از ۲۵۰ هزار دستگاه کمباین و تراکتور با همکاری پلیس راهور و جهاد کشاورزی استان‌ها پلاک‌گذاری شده است و شاهد رشد ۱۱ برابری در این بخش هستیم.
عباسی گفت: پیش‌بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ نیز سایر کمباین و تراکتورهای موجود در کشور پلاک گذاری شوند.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه ماشین‌های کشاورزی پلاک گذاری شده، دارای سند رسمی خواهند بود، تصریح کرد: پس‌از پلاک گذاری و دریافت سند، مالکین این دستگاه‌ها، می‌توانند از کارت سوخت و مزایای هویت بخشی بهره‌مند شوند.

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۹:۵۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها