چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰
سرویس : آزمایشگاه، گواهینامه ها و اسانس
کد خبر : ۹۱۰۲۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آزمایشگاه، گواهینامه ها و اسانس

حل مشکلات صنایع صادرات‌گرا در حوزه کیفیت و استاندارد

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه کارگروه کیفیت و استاندارد با بیان اینکه کمک به حل مشکلات صادرکنندگان در حوزه کیفیت و استاندارد صادراتی، عزم ملی می‌خواهد، فلسفه آغاز به کار مجدد این کارگروه را هماهنگی و همکاری با کلیه مجموعه‌های فعال در حوزه صادرات و کمک به مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی صادراتی در این حوزه دانست.

حمید زادبوم با اشاره به اسناد بالادستی موجود جهت فعالیت کارگروه از جمله مصوبه هیات وزیران، مصوبات کارگروه را اجرایی دانست و خواستار توجه جدی به این موضوع شد.
دبیر کارگروه کیفیت، رویکرد کارگروه را حل مشکلات صنایع صادرات‌گرا در حوزه کیفیت و استاندارد دانست و از تمام اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، اتاق‌های بازرگانی و اتاق تعاون درخواست کرد مشکلات مجموعه‌های تحت نظر خود در حوزه کیفیت و استاندارد صادراتی را پس از بررسی جهت تصمیم‌گیری نهایی به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، کیفیت صادراتی را فراتر از استاندارد دانست و توجه به کیفیت صادراتی براساس شاخص‌های موجود در نظام جامع کیفیت را بااهمیت و مفید ارزیابی کرد.
زادبوم در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده در خصوص برگزاری اولین همایش ملی استاندارد صادراتی به همت سازمان توسعه تجارت ایران در روز دوشنبه مورخ ۳۰ دی‌ماه سال‌ جاری، مشارکت واحدهای تولیدی صادراتی در این رویداد را حائز اهمیت دانست و از فعالان صادراتی درخواست کرد نسبت به اعلام نقطه نظرات خود در این همایش اقدام کنند.
شایان ذکر است همایش ملی استاندارد صادراتی با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس و معاونان سازمان ملی استاندارد از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روز دوشنبه مورخ ۳۰دی‌ماه سال جاری در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود.
در همین زمینه واحدهای تولیدی صادراتی می‌توانند مراتب اعلام آمادگی خود جهت حضور در همایش را از طریق نمابر به شماره ۲۲۶۶۴۰۴۵ یا پست الکترونیک به آدرس trade.services@tpo.ir اعلام کنند.


(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها