سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۹:۵۱
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۱۰۱۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

بهره‌وری آب یکی از کلیدی‌ترین اقدامات در بخش کشاورزی

کشاورز گفت: با توجه به آنکه بهره‌وری آب یکی از کلید‌ی‌ترین اقدامات در بخش کشاورزی به شمار می‌رود در دولت تدبیر و امید به این موضوع توجه خاص شده است.

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی سامانه‌های نوین آبیاری، ماشین آلات و نهاده‌ها با تاکید بر این مسئله که بهره‌وری آب یکی از کلیدی‌ترین اقدامات در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: با توجه به آنکه آب و بهره‌وری از آن یکی از کلیدی‌ترین اقدامات در بخش کشاورزی به شمار می‌رود از این رو در دولت تدبیر و امید به این موضوع توجه خاص شده است.

او افزود: در دولت تدبیر و امید توانسته‌ایم بهره وری آب را بالا ببریم و مصرف آب را متعادل کنیم که این امر بر تولیدات تاثیر به سزایی داشته است.

کشاورز با اشاره به اینکه سطح چهارمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی از نظر تکنولوژی بالا رفته است، بیان کرد: در فضای تحریم و فشار اقتصادی ظالمانه که با آمریکا مبارزه کردیم، بدون تردید این مسئله همه را متاثر کرده، اما تولید کنندگان و سازندگان تلاش بسیار خوبی داشته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکنولوژی‌های مناسبی وارد کشور شده است، بیان کرد: با توجه به اقدامات مناسبی که تولید کنندگان و سازندگان انجام دادند فضا‌های آموزشی برای استفاده از این تکنولوژی‌ها ایجاد شده است.

سپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه فعالیت به صورت پیمانکاری یکی از چالش‌های ما در گذشته‌های دور به شمار می‌رفت، بیان کرد: در حال حاضر کسانی که خدمات ارائه می‌کنند و سیستم نصب می‌کنند قادرند برای مدتی سیستم را مدیریت کنند و به کشاورزان آموزش دهند که با این وجود فضا برای انتقال تکنولوژی و آشنایی کشاورزان ایجاد شده است.

او در پایان تصریح کرد: خوشبختانه با کمک‌های دولت و فضایی که ایجاد شده است مردم استقبال خوبی از نمایشگاه داشتند.

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۱۹:۵۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها