شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۹
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۰۵۱۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایلنا
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

مردم انار و هندوانه شب یلدا را چند بخرند؟

انار و هندوانه دو میوه پرمصرف شب یلدا هستند. هر ساله برای جلوگیری از نوسان قیمت غیرمنطقی دستگاه‌های نظارتی قیمت‌ها را کشف و اعلام می‌کنند. اما همچنان شاهد گران فروشی آن‌ها در روز پایانی فصل پاییز هستیم. برای جلوگیری از گران فروشی اطلاع مردم از قیمت‌‌گذاری‌ها ضروری است.

خرید انار و هندوانه در شب یلدا یکی از سنت‌های قدیمی ایرانیان است که تقاضا برای آن‌ها را در روزهای پایانی پاییز در بازار افزایش می‌دهد. هر ساله برای جلوگیری از نوسان قیمت غیرمنطقی دستگاه‌های نظارتی قیمت‌ها را کشف و اعلام می‌کنند. اما همچنان شاهد گران فروشی آن‌ها هستیم. برای جلوگیری از گران فروشی اطلاع مردم از قیمت‌‌گذاری‌ها ضروری است.
 
اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین کشف قیمت دو میوه‌ پر مصرف شب یلدا برای عرضه در میادین میوه و تره بار، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم هندوانه انباری از یک هزار و 500 تا 2 هزار تومان و هر کیلوگرم هندوانه تازه میناب 4 هزار تومان است.
 
وی درباره قیمت انار دیگر میوه‌های پرتقاضا شب یلدا، گفت: قیمت هر کیلوگرم انار در میادین بسته به کیفیت آن از 5 هزار تومان تا 11 هزار تومان متغییر است.
 
کارگر هر کیلوگرم انار ساوه 5 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم انار درجه یک دانه سیاه دماوند 11 هزار تومان عنوان کرد.
 
به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، هر کیلوگرم انار کیفی شیراز نیز 8 تا 9 هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد.
 
کارگر یادآور شد: در خرده فروشی‌ها هر محصول حداکثر با 35 درصد سود فروخته می‌شود.
 
 گزارش ایلنا؛ بر اساس اعلام سه نهاد ناظر تمام میوه‌فروشان میدان مرکزی باید برای محصولات فروخته شده فاکتور ارائه دهند، عدم ارائه فاکتور تخلف محسوب می‌شود.
(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۷:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها