شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۰۷:۰۷
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۰۳۳۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

قاچاق محدود دام از مرز‌های غربی کشور

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: قاچاق دام از مرز‌های غربی کشور به سبب مشکلات عبور و مرور به طور محدود انجام می شود.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و گفت: علی رغم روند کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی طی ۱ الی ۲ ماه اخیر، تقاضای چندانی برای خرید در بازار وجود ندارد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۸۱ تا ۸۲ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
ملکی ادامه داد: با توجه به آنکه مردم در ابتدای ماه همزمان با واریز یارانه معیشتی برای خرید شتاب زده عمل کردند، از این رو بودجه آن‌ها تحلیل یافته است که این امر موجب شده بازار گوشت همانند سایر صنوف در رکود به سر برد .
او درباره آینده بازار گوشت بیان کرد: با توجه به نوسان نرخ دلار و احتمال افزایش خروج غیر قانونی دام از مرز‌ها نمی‌توان پیش بینی خاصی راجع به وضعیت بازار داشت، هرچند در شرایط فعلی داشته‌هایمان به اندازه کافی است و کبودی در عرضه وجود ندارد.
به گفته وی با استمرار نوسان نرخ دلار همانند گذشته انگیزه قاچاقچیان برای خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور افزایش می‌یابد که این امر بر تلاطم قیمت در بازار بی تاثیر نیست.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام گفت: بنا بر اطلاعات رسیده میزان محدودی دام در حال قاچاق از مرز‌های کشور است چرا که به سبب شرایط جوی و بارش برف در منطقه غرب کشور و اعمال نظارت دستگاه‌های ذی‌ربط، عبور و مرور برای قاچاقچیان محدود شده است.
کمبودی در عرضه دام به میادین وجود ندارد
این مقام مسئول عرضه فعلی دام در میادین را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو دام زنده در شهرستان از ۳۶ تا ۳۸ هزار تومان و در تهران ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان است چرا که انتقال دام از شهرستان به تهران هزینه‌های جانبی همچون حمل و نقل دارد که این امر بر قیمت تمام شده، تاثیر دارد.
ملکی در پایان با انتقاد از مباحث مطرح شده پیرامون صادرات دام به بازار‌های هدف گفت: با توجه به آنکه زمان زیادی تا ایام پایانی سال باقی نمانده است از این رو صادرات دام همانند گذشته تنها بر التهاب قیمت در بازار دامن می‌زند که از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود از نظرات ما در ارتباط با این موضوع استفاده کنند چرا که هر چه به سمت سردی هوا می‌رویم تقاضا برای خرید گوشت در بازار افزایش می‌یابد.

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۰۷:۰۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها