دوشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۳
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۹۰۲۸۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس سرویس عمومی

مدیر عامل تعاون روستایی: بعد از ۱۰ سال بودجه مستقل گرفتیم/ از سیطره خصوصی سازی خارج شدیم

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی گفت: بعد از ۱۰ سال بودجه مستقل از سازمان خصوصی سازی گرفتیم و از سیطره این سازمان خارج شدیم.

حسین شیرزاد معاون وزیر کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران اظهار کرد: بودجه تعیین شده برای این سازمان در سال آینده مناسب است؛ با توجه به شرایط سخت فعلی کشور بودجه ای که در نظر گرفته می شود باید منطقی باشد.
وی افزود:  با توجه به اینکه به مدت 10 سال تحت عنوان شرکت هایی بودیم که ذیل سازمان خصوصی سازی بود، بودجه خاصی نیز برای ما در نظر گرفته میشد اما امسال برای اولین سال  خارج از سیطره سازمان خصوصی سازی به این سازمان بودجه اختصاص یافت.
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران ادامه داد: در آن شرایط سازمان وضعیت آشفته ای داشت و همه مسائل آن تحت الشعاع سازمان خصوصی سازی قرار می گیرد و زیر ساخت های آن به مشکل میخورد به طوری که بسیاری از زیر ساخت های تعاون روستایی در  زمانی که تحت سیطره خصوصی سازی بود به استهلاک رفته است و بودجه های ما قطع شده بود یا به حداقل تقلیل یافته بود.
وی تصریح کرد: در آن مدت نیروی های که بازنشست میشدند جایگزینی برای آنها تعیین نمیشد به طوری که 42 درصد از پست های ما در حال حاضر نیز خالی است و نمی توانستیم املاک مازاد خود را به فروش برسانیم یا تعمیرات اساسی داشته باشیم.
شیرزاد در ارتباط با رقم بودجه اعلام شده به این سازمان اظهار داشت: ردیف های بودجه ای خوبی برای سازمان تعاون روستایی در نظر گرفته شده هر چند که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.
بنابر این گزارش در ماده واحده بودجه سال 99 که روز گذشته به مجلس تقدیم شد، بودجه جاری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران170 میلیارد تومان و بودجه عمرانی این سازمان 8.5 میلیارد تومان اعلام شده که شرح آن در جدول ذیل آمده است.

(دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۵۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها