دوشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۱
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۹۰۲۷۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

۸۰۰۰ میلیارد تومان حداقل اعتبار در بودجه برای خرید منصفانه گندم از کشاورزان

نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: از ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه آرد، نان و گندم در بودجه سال ۹۹ باید حداقل ۸ هزار میلیارد تومان به خرید تضمینی گندم اختصاص یابد تا امکان خرید گندم با قیمت منصفانه از کشاورزان فراهم شود.

علی‌قلی ایمانی با بیان اینکه حداقل قیمت منصفانه برای خرید تضمینی گندم در سال‌ زراعی جاری 2 هزار 500 تومان است، اظهار کرد: مبنای میزان خرید گندم از کشاورزان با توجه به تامین نیاز داخل 10 میلیون تن است که با در نظر گرفتن حداقل قیمت منصفانه باید 25 هزار میلیارد تومان اعتبار به خرید تضمینی آن اختصاص یابد.
وی یادآور شد: سه منبع اعتباری برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها ردیف بودجه دولت است.
ایمانی از دیگر منابع اعتباری برای خرید تضمینی گندم را بانک‌ها عنوان کرد و گفت: بانک‌ها نیز مکلف هستند بخشی از اعتبار مورد نیاز خرید تضمینی گندم را از منابع خود تامین کنند.
وی ادامه داد: منبع دیگر تامین اعتبار خرید تضمینی گندم، از محل فروش محصول توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران است که در طول سال و با عرضه به بازار تامین می‌شود.
به گفته ایمانی؛ در سال‌زراعی گذشته از حدود 14 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم، 4 هزار میلیارد تومان در ردیف بودجه دیده شد،‌ 3 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها تکلیف شد و حدود 7 هزار میلیارد تومان از فروش گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین شد.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران حداقل میزان ردیف بودجه برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان با قیمت منصفانه در سال‌زراعی جاری را  8 هزار میلیارد تومان دانست.
‌ایمانی اظهار کرد: بر این اساس حداقل 6 هزار میلیارد تومان باید تکالیف بانک‌ها باشد و 11 هزار میلیارد تومان از فروش گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین شود.


(دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها