شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۹
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۰۱۰۳
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایلنا
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

مطالعه برای افتتاح شعب در اوراسیا و دمشق آغاز شده است

صبوری در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص حضور در کشورهای همسایه گفت: با ایجاد تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا و همچنین گسترش همکاری‌های ایران و سوریه این مجموعه مطالعات خود را برای حضور در دیگر کشورها آغاز کرده است. اما فعلا تا پایان سال جاری برنامه عملی برای افتتاح شعب خارجی نداریم.

در نشست خبری مدیران ارشد فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش که به مناسبت ششمین سالگرد تاسیس آن برگزار شد، حسین صبوری قائم مقام این شرکت با اشاره به سابقه راه‌اندازی این مجموعه فروشگاه زنجیره‌ای گفت: اولین فروشگاه ما در تا ریخ 9 آذر 92 افتتاح شد و امروز تعداد فروشگاه‌های ما به 1773 واحد رسیده است و در حال حاضر بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای ایران هستیم که بالاترین میزان تحفیفات را که رقمی در حدود 18 درصد است را به متشریان ارائه می‌دهیم.
 
وی ادامه داد: مطابق محاسبات انجام شده این مجموعه تاکنون بیش از دو هزار میلیارد تومان به مشتریان خود تخفیف می‌داد ضمن آنکه اولین مجموعه است که سهام آن در بورس ارائه شده و میزان رشد سهام نیز 1250 درصد بوده است.
 
صبوری با اشاره به نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای و احیا شدن این صنعت در کشور گفت: در سال‌های قبل فروشگاه‌های زنجیره‌ای به صورت محدود وجود داشتند اما اینکه این فعالیت به صورت صنعت دربیاید از زمان افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش شکل گرفت.
 
وی ادامه داد: در جی.دی.پی کشور سهم بازرگانی و واسطه بسیار بالا است اما فروشگاه‌های زنجیره‌ای توانستند با حذف واسطه‌ها سهم تولیدکننده را از تولید ناخالص ملی افزایش دهند به طور مثال یک خانواده با بودجه خود می‌توانست 10 قلم کالا خریداری کنند اما اکنون با وجود تخفیفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای این مجموعه به 12 قلم رسیده است. این یعنی تولید و اشتغال بیشتر که با توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بالطبع توسعه و اشتغال بیشتری ایجاد می‌شود. اکنون آن بخشی که به عنون درآمد برای واسطه‌ها بوده به مردم برگشته همین اتفاق باعث شده که امروز شاهد گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای باشیم.
 
صبوری در پاسخ به خبرنگار ایلنا در خصوص خسارت وارده به مجموعه فروشگاه‌ها در اثر شلوغی‌های اخیر و انتشار برخی شایعات مبنی بر کم کردن حجم کالا و دادن تخفیفات بر اساس آن گفت: آسیب‌هایی که به این مجموعه در شلوغی‌های اخیر وارد شده آنچنان جدی نبوده، ضمن اینکه ما سعی کردیم تخفیفات خود را در این روزها بیشتر کنیم و نگذاریم جو روانی منفی‌ای در حوزه تامین کالا ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: تخفیف‌هایی که ما ارائه می‌دهیم کاملا بستر اقتصادی دارد وقتی شرکت پخش بنکدار و خرده‌فروشی که هر کدام سود خود را داشتند حذف شد و مصرف‌کننده مستقیم از فروشگاه زنجیره‌ای خرید کرد همین سهم واسطه‌ها تبدیل به تخفیفات می‌شود. متاسفانه این قبییل شایع‌پراکنی‌ها برای تحت تاثیر قرار دادن فعالیت فروشگاهه‌ا است مجموعه ما کاملا خصوصی است و به هیچ نهاد دولتی و حاکمیتی وابستگی ندارد. ما انتظار داریم که رسانه‌ها این موضوع را روشن کنند و آمادگی داریم هر گونه اطلاعاتی را برای شفافیت به آنها ارائه دهیم.
 
وی ادامه داد: ما در ایران زندگی می‌کنیم و ثبات اقتصادی آن برای ما مهم است پس طبیعی است در بزنگاه‌های مهم مانند گران شدن بنزین به ثبات اقتصادی و مردم کمک کنیم. همان طور که در زمان تحریم‌ها به میدان آمدیم و کمک کردیم که کالاها مستقیم به دست مصرف‌کننده برسد در صورتی که تا قبل از وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای و توزیع توسط خرده‌فروشی‌ها هیچ اطمینانی وجود نداشت که تمام کالا به دست مصرف‌کننده اصلی برسد.
 
صبوری در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ایلنا در خصوص حضور در کشورهای همسایه گفت: با ایجاد تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا و همچنین گسترش همکاری‌های ایران و سوریه این مجموعه مطالعات خود را برای حضور در دیگر کشورها آغاز کرده است. اما فعلا تا پایان سال جاری برنامه عملی برای افتتاح شعب خارجی نداریم.
 
در ادامه این نشست خبری کاظم کلبخانی مدیر فروشگاه اینترنتی اوکالا گفت: در زمان قطعی اینترنت و گران شدن بنزین سیستم فروش اینترنتی ما اعم از سایت و اپلیکیشن فعال بود و هیچ گونه اختلالی نداشت. سرورهای ما تماما داخلی هستند و با حجم بسیار بالاتر از این هم می‌توانند کار کنند ضمن آنکه این مجموعه در راستای حمایت از مردم به رغم گران شدن بنزین کماکان حمل و نقل را رایگان انجام می‌دهد.
 
وی افزود: در حال حاضر فروشگاه اینترنتی با بیش از پنج هزار قلم کالا در تهران کرج و مشهد خدمات می‌دهند و تا پایان ماه جاری نیز شهرهای کرمان، قم و سمنان نیز به آن اضافه خواهد شد. ضمن آنکه سرویس ما در تهران از هفته جاری به صورت شبانه‌روزی به مشتریان خدمات می‌دهد.
(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها