سه شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۴
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۹۰۰۲۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/قیمت هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان

یوسف خانی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از استمرار ثبات مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان و خرده فروشی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: قیمت هر کیلو سینه با کتف ۲۳ هزار تومان، سینه بدون کتف ۲۴ هزار تومان و فیله مرغ ۲۷ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی شرایط مساعد تولید را دلیل اصلی ثبات بازار و عرضه با نرخ مصوب اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا، پیش بینی می‌شود که روند ثبات قیمت در بازار ادامه یابد.
وی قیمت کنونی مرغ در بازار را منطقی دانست و افزود: با توجه به کاهش هزینه‌های تولید، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ ۵۰۰ تومان سود می‌کنند که با این وجود جای هیچ گونه گلایه مندی نیست.
یوسف خانی با اشاره به اینکه نیازی به واردات مرغ نداریم، بیان کرد: اگرچه مسئولان تنظیم بازار به دنبال واردات ۴۵ هزار تن مرغ برای تعادل قیمت در بازار هستند، اما به سبب شرایط مساعد تولید نیازی به واردات نداریم.
قیمت هر شانه تخم مرغ به ۲۰ هزار تومان رسید
این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ گفت: قیمت هر شانه تخم مرغ در هفته‌های اخیر با روند افزایشی به ۲۰ هزار تومان رسید که هم اکنون به سبب عرضه مناسب در حال کاهش به سمت و سوی نرخ مصوب است.
کاهش ۲۵ درصدی قیمت ماهی در بازار
وی در پایان با اشاره به اینکه بازار ماهی نسبت به هفته قبل ۲۵ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: با توجه به ازدیاد عرضه قیمت ماهی از ابتدای سال با روند نزولی در بازار روبرو شده است که با وجود شرایط مساعد تولید، قیمت در شب یلدا نوسان خاصی نخواهد داشت.

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها