جمعه / ۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۱
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۹۹۰۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

استمرار ثبات نرخ گوشت گوسفندی در بازار/ قاچاق دام در حال انجام است

ملکی از ثبات نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۰ تا ۸۱ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۰ تا ۹۱ تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

او با اشاره به اینکه قیمت گوشت در ماه‌های اخیر ۱۵ هزار تومان کاهش داشته است، افزود: با توجه به شرایط جوی و مشکلات در حمل و نقل پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت در هفته‌های آتی با استمرار روند فعلی با مشکلاتی مواجه شود چرا که بسیاری از کامیون داران به سبب خطر جاده حاضر به حمل دام به تهران نیستند.

ملکی با اشاره به اینکه گرانی بنزین تاثیری در نوسان نرخ گوشت ندارد، بیان کرد: با توجه به آنکه عمده سوخت ماشین‌های حمل دام گازوئیل است از این رو افزایش قیمت بنزین تاثیری بر نوسان قیمت گوشت در بازار نخواهد داشت و تنها با استمرار بارندگی و مشکلات در محور‌های مواصلاتی نوسانات در بازار اتفاق خواهد افتاد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر روند عرضه دام مناسب است و تنها استمرار بارندگی‌ها می‌تواند مشکلاتی در عرضه ایجاد کند، اما در شرایط فعلی کمبودی در بازار احساس نمی‌شود.

او درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: هم اکنون مقداری دام به صورت محدود در حال خروج از مرز‌های کشور است که اگر روند نوسان نرخ دلار ادامه نیابد به سبب صعب العبور بودن راه‌ها ناشی از بارش برف و باران قاچاق دام به میزانی نخواهد بود که بتواند بر روند بازار تاثیر بگذارد.

ملکی ادامه داد: با وجود آنکه استان خراسان یکی از استان‌های دام خیز کشور است از این رو می‌تواند با عرضه مناسب در کاهش قیمت و تعادل بازار کمک بسزایی کند و متاسفانه در ۱۰ روز اخیر سازمان دامپزشکی استان خراسان ورود دام از این استان به تهران را ممنوع کرده است که با این وجود تقاضا داریم مسئولان امر هر چه سریع‌تر این چالش را رفع کنند چرا که مقدار زیادی دام در این استان دپو شده که اگر اجازه ذبح دام و ارسال گوشت به تهران را دهند می‌توانند کمک خوبی به بازار گوشت تهران داشته باشند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان با انتقاد از اظهار نظر برخی افراد مبنی بر صادرات دام تصریح کرد: اگر چه برخی افراد اظهاراتی مبنی بر انباشت دام در واحد‌های دامداری را به بهانه دریافت مجور صادرات مطرح می‌کنند، اما صدور مجوز و خروج دام از کشور می‌تواند به تلاطم قیمت گوشت در بازار منجر شود از این رو تقاضا داریم که پشتیبانی امور دام در صورت انباشت دام روی دست دامداران اقدام به خرید تضمینی و ذخیره سازی در سردخانه‌ها کنند.

(جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها