سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۵
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۹۶۶۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

نوسان قیمت گوجه فرنگی در بازار/تولید مرکبات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت

کارگر گفت: قیمت گوجه فرنگی به سبب فراوانی تولید بسیار ناچیز بود و در هفته‌های گذشته به نرخ واقعی خود رسیده است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران ازافزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: طی ماه‌های اخیر، قیمت گوجه فرنگی به سبب فراوانی تولید بسیار ناچیز بود که در هفته‌های گذشته به نرخ واقعی خود رسیده است.
وی نرخ کنونی هر کیلو گوجه فرنگی را ۳ تا ۵ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به پایان فصل برداشت گوجه فرنگی دوره شهری و کاهش عرضه در برابر تقاضا، قیمت گوجه فرنگی در هفته‌های گذشته در میدان مرکزی میوه و تره بار با نوساناتی در بازار روبرو شده است.
کارگر با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های پاییز وجود ندارد، بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو انار ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، پرتقال شمال یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال ناول جنوب ۷ تا ۱۰ هزار تومان، خرمالو شمال ۳ تا ۵ هزار تومان، خرمالو کرج ۶ تا ۱۰ هزار تومان، کیوی ۵ تا ۹ هزار تومان، لیموشیرین ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب گلاب پاییزه ۳ تا ۷ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۳ تا ۶ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنگی انشو ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و نارنگی تخم ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: هر کیلو انگور بی دانه زرد قرمز با نرخ ۹ تا ۱۶ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۵ تا ۱۱ هزار تومان، انگور مهری ۳ تا ۵ هزار تومان، خیار گلخانه ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار بوته‌ای ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، گلابی بیروتی ۹ تا ۱۷ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۱۰ تا ۲۱ هزار تومان، موز ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان، هلو انجیری ۴ تا ۹ هزار تومان، هلو هسته جدا ۴ تا ۸ هزار تومان، پسته تازه ۴۰ تا ۵۵ هزار تومان، خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هندوانه ۴۰۰ تا یک هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
وی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۲ تا ۴ هزار تومان، گلخانه ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز ۲ تا ۳ هزار تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، سیب زمینی ۲ تا ۴ هزار تومان، سیب زمینی ترشی ۲ تا ۴ هزار تومان، سیر خشک ۷ تا ۱۳ هزار تومان، شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، فلفل تند ریز ۴ تا ۸ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و فلفل شیرین ۵ تا ۱۰ هزار تومان است.
کارگر با اشاره به نرخ سایر انواع صیفی در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو کاهو پیچ سالادی با نرخ ۳ تا ۴ هزار تومان، کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم سفید و قرمز یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم یک هزار تا ۳ هزار تومان، گوجه زیتونی فله ۵ تا ۸ هزار تومان، لوبیا سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش سنگی ۳ تا ۶ هزار تومان، لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان و هویج یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.
وی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.
کارگر با اشاره به دلایل گرانی قیمت خیار در بازار گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و کاهش عرضه، قیمت هر کیلو خیار نسبت به هفته‌های گذشته یک هزار تومان در بازار افزایش یافته است.
رئیس اتحادیه میوه و سبز تهران با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی به سبب ازدیاد عرضه در ماه‌های اخیر کاذب بود، افزود: با توجه به سردی هوا، بارش برف و باران، افزایش هزینه‌های حمل محصول و کاهش عرضه در برابر تقاضا، قیمت گوجه فرنگی به نرخ واقعی خود در بازار رسیده است.
وی در پایان درباره آینده بازار میوه‌های پاییز تصریح کرد: با وجود افزایش تولید مرکبات نسبت به مدت مشابه سال قبل پیش بینی می‌شود که در ماه‌های آتی مشکلی در عرضه و قیمت در بازار به وجود نیاید.

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها