شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۶
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۹۵۸۲
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

تلفات دام سنگین و سبک به ۱۱۵۰ راس رسید

فتحی گفت: براساس آخرین آمار تا ساعت ۱۱ صبح امروز ۸۵۰ راس دام سبک و ۳۰۰ راس دام سنگین در استان آذربایجان شرقی تلف شده اند.

 اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به خسارت وارده به بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی بر اثر زلزله تا ساعت ۱۲ صبح روز گذشته (جمعه ۱۷ آبان ۹۸) گفت: تاکنون خسارت وارده به بیش از ۲۷۰ جایگاه نگهداری دام، گزارش شده که در این بین ۳۰۰ راس دام سنگین و ۸۵۰ راس دام سبک در اثر تخریب اماکن دامی تلف شده‌اند که اقدام‌های لازم در خصوص دفن بهداشتی آنها، در حال پیگیری و انجام است.
 
وی به خسارت وارده به شهرستان میانه اشاره کرد و افزود: براساس گزارش‌های اولیه تاکنون ۶۵۰ راس دام سبک و ۲۵۰ راس دام سنگین در تعداد ۱۶ روستا در شهرستان میانه تلف شده‌اند و به ۱۷۰ واحد اماکن دامی این شهرستان خسارت ۴۰ الی ۱۰۰ درصدی وارد شده است.
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به خسارت وارده به شهرستان سراب در اثر این زلزله اشاره  کرد و گفت: ۲۰۰ راس دام سبک و ۵۰ راس دام سنگین در شهرستان سراب تلف شده است و به ۱۰۰ واحد دامی  خسارت وارد شده است.
 
وی ادامه داد: در مجموع براساس گزارش‌های جمع بندی شده تا ساعت یازده صبح امروز ۸۵۰ راس دام سبک و ۳۰۰ راس دام سنگین در استان آذربایجان شرقی تلف شده اند و ۲۷۰ واحد دامی و تعدادی از ادوات و ماشین آلات بخش کشاورزی خسارت دیده است که آمار نهایی و تکمیلی متعاقب اعلام خواهد شد.
 
به گفته این مقام مسئول، با پیگیری همکاران ما در معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و اداره کل دامپزشکی استان و مدیریت‌های جهاد کشاورزی میانه و سراب، عملیات دفن بهداشتی دام‌های تلف شده در جریان زلزله به خوبی در حال انجام است.
 
وی افزود: اکیپ‌های خدمت‌رسان اداره کل دامپزشکی استان جهت دفن بهداشتی و ضدعفونی اماکن دامی در شهرستان‌های زلزله زده حضور پیدا کردند.
 
فتحی در پایان با بیان این که آمار دقیق و خسارات نهایی وارده به جایگاه‌های دام و زیرساخت‌های مختلف بخش کشاورزی بر اثر زلزله متعاقب اعلام خواهد شد،تصریح  کرد: کارشناسان تعیین خسارت و تعدادی از مدیران سازمان در مناطق زلزله زده حضور یافته اند.
(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۲۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها