دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۹:۲۸
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۹۴۹۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

۳۲۰ هزارتن گوجه فرنگی به صورت حمایتی خریداری شد

قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان ۳۲۰ هزارتن گوجه فرنگی در سالجاری به شیوه توافقی و حمایتی خریداری شد.

«مهدی کاظم‌نژاد» روز دوشنبه در نشستی خبری درباره قیمت این محصول در مزارع افزود: با کاهش قیمت گوجه فرنگی در مزارع، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران وارد عمل شد و  هر کیلوگرم گوجه فرنگی را با قیمت یک هزار و ۱۵۰ تومان خریداری کرد.
وی اظهارداشت: اکنون نرخ هر کیلوگرم گوجه فرنگی تازه خوری در مزارع بین یک هزارو ۵۰۰ تا دو هزارتومان به فروش می رسد.
کاظم نژاد تصریح کرد: در یک تا دو هفته آینده محصول گوجه فرنگی در حوزه جنوب کشور وارد بازار می شود که با افزایش عرضه تازه خوری این محصول به نظر می‌رسد تا شب عید آرامش نسبی در بازار این محصول داشته باشیم.
قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی درباره فاصله قیمتی گوجه فرنگی با رب گوجه فرنگی گفت: وزارت جهاد کشاورزی متولی تولید و  تامین گوجه فرنگی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان متولی قیمت گذاری اولیه این محصول و فراورده های جانبی آن است.
به گفته وی، طبق مصوبه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است در حالی که قیمت قوطی رب گوجه فرنگی برخی برندها گاها پایین تر از نرخ مصوب است.
قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی اضافه کرد: به نظر می‌رسد در شرایطی که بیش از یک میلیون تن گوجه فرنگی اضافه در کشور داشتیم، قیمت‌گذاری رب گوجه فرنگی نیازمند تجدید نظر بود زیرا قیمت فعلی گوجه فرنگی به عنوان مواد اولیه این محصول پایین است.
وی براین باور است که وقتی تولیدکنندگان گوجه فرنگی را با قیمت پایین می خرند به طور قطع باید قیمت رب گوجه فرنگی نیز کاهش یابد اما ممکن است هزینه های جانبی تولید از جمله دستمزد کارگری ، بسته بندی، حمل و نقل و بازار در این موضوع دخیل باشند، بنابراین نمی توانیم صرف یک ماده اولیه قیمت رب گوجه فرنگی را تعیین کنیم.
اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران بین دو هزارو ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان است.


(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۲۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها