چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۳
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۹۲۷۷
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

نوسان قیمت گوجه فرنگی در بازار/کمبودی در عرضه میوه های پاییز وجود ندارد

کارگر گفت: با توجه به پایان فصل برداشت گوجه فرنگی، هر کیلو گوجه فرنگی با افزایش یک هزار تومانی به نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، با اشاره به اینکه بازار میوه و صیفی نسبت به ۳ هفته اخیر نوسان محسوسی نداشته است، اظهار کرد: با توجه تداخل میوه‌های تابستانه و ورود میوه‌های نوبرانه پاییز، بازار از آرامش نسبی برخوردار است و تنها قیمت گوجه فرنگی به دلیل نبود محصول در اطراف تهران با نوساناتی در بازار روبرو شده است.
 
وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های نوبرانه پاییز وجود ندارد، افزود: هم اکنون هر کیلو انار با نرخ ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۴ تا ۶ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۷ تا ۱۰ هزار تومان، خرمالو شمال ۳ تا ۵ هزار تومان، خرمالو کرج ۵ تا ۹ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۳ تا ۷ هزار تومان، سیب لبنانی زرد و قرمز ۳ تا ۶ هزار تومان، لیموشیرین ۳ تا ۶ هزار تومان، نارنگی انشو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و نارنگی تخم ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
 
کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار گفت: قیمت هر کیلو انگور بی دانه قرمز ۹ تا ۱۶ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۵ تا ۱۱ هزار تومان، انگور مهری ۷ تا ۱۱ هزار تومان، پسته تازه ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، خیار گلخانه ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، شلیل ۶ تا ۱۱ هزار تومان، خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هندوانه ۴۰۰ تا یک هزار تومان، هلو هسته جدا ۴ تا ۸ هزار تومان، هلو انجیری ۴ تا ۹ هزار تومان، گلابی بیروتی ۹ تا ۱۷ هزار تومان و گلابی شاه میوه ۱۰ تا ۲۱ هزار تومان است.
 
بیشتر بخوانید: میوه، دانه‌ای ۱۲۰ هزار تومان! / خودنمایی میوه‌های قاچاق با اسم‌های عجیب و غریب در مغازه‌های شمال شهر
 
این مقام مسئول از ثبات نرخ موز در بازار خبر داد و افزود: اگرچه در هفته‌های گذشته قیمت موز با نوساناتی در بازار روبرو شد، اما هم اکنون هر کیلو موز با نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود که با نرخ هفته گذشته تفاوتی نداشته است.
 
وی نرخ هر کیلوگرم بادمجان دلمه‌ای را یک هزار تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز یک هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، چغندر قند ۲ تا ۳ هزار تومان، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم سفید و قرمز یک هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم یک هزار تا ۳ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، سیر خشک ۶ تا ۱۲ هزار تومان، سیب زمینی ترشی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و شلغم یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.
 
کارگر با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، فلفل شیرین ۵ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۲ تا ۴ هزار تومان، کدوحلوایی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو پیچ سالادی ۲ تا ۴ هزار تومان، کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، کدو مسمایی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه زیتونی ۵ تا ۸ هزار تومان، لوبیا سبز ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش سنگی ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان و هویج یک هزار تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.
 
رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار گفت: با توجه به پایان فصل برداشت گوجه فرنگی اطراف شهر و سرمای هوا هر کیلو گوجه فرنگی با افزایش یک هزار تومانی با نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی به فروش می‌رسد.
 
کارگر درباره تاثیر افزایش قیمت گوجه فرنگی بر نرخ گوجه ربی اظهار کرد: با توجه به فراوانی تولید، نوسان قیمت گوجه تاثیری در نرخ گوجه ربی نداشته است و علی رغم اعتراض‌های مکرر به بالا بودن قیمت رب گوجه در بازار، اما کارخانجات رب سازی نسبت به کاهش نرخ اقدام نکردند که این امر اجحاف در حق مصرف کنندگان است.
 
وی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن ۲ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد.
 
این مقام مسئول در پایان قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با ازدیاد تقاضا در پایان صفر همزمان با شروع مجالس و مهمانی‌ها پیش بینی می‌شود که قیمت میوه نوسان جزئی داشته باشند، اما به سبب فراوانی تولید از الان نمی‌توان درصدی برای آن تعیین کرد.
(چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۷:۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها