چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۲
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۹۱۸۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

الزام نصب نرخ نامه جدید نان در نانوایی‌ها

نانوایی‌ها باید نرخ نامه جدید نان را در معرض دید مردم قرار دهند و امتناع از آن، جریمه به همراه دارد.

جواد احمدی سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده در حاشیه بازرسی از نانوایی‌های سطح شهر تهران افزود: نرخ جدید نان بدلیل افزایش هزینه‌هایی مانند دستمزد کارگر، قیمت‌های آب و برق و هزینه‌های سربار نانوایان افزایش داشته است، اما قیمت گندم هیچ گونه تغییری نکرده است.
سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده با بیان اینکه نانوایان باید تا ۱۵ مهر نرخ نامه جدید را در معرض دید مشتریان خود نصب می‌کردند گفت: در این نرخنامه قیمت نان و وزن چانه براساس گندم آزادپز و یارانه‌ای مشخص شده است.
 احمدی افزود: امروز سازمان حمایت، گشت‌های بازرسی از درج نرخ نامه در نانوایی‌های سطح شهر تهران داشت و در صورتی که نانوایی نرخ نامه جدید را نصب نکرده بود تذکر می‌داد.
احمدی بیان کرد: در شهر تهران حدود ۴۵۰۰ نانوایی وجود دارد.
وی افزود: در نرخ نامه جدید نرخ مصوب انواع نان‌های سنتی، ازاد پز و یارانه‌ای مشخص شده است و مردم در صورت مشاهده تخلف و شکایت می‌توانند با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند.
وی بیان کرد: نرخ مصوب با گندم ازاد پز، برای نان لواش گردان با وزن چانه ۱۷۰ گرم ۴۵۰ تومان، تافتون گردان با وزن چانه ۱۷۰ گرم ۴۵۰ تومان، بربری ساده با وزن چانه ۵۸۰ گرم ۱۵۰۰ تومان و تافتون تنوری سنتی با وزن چانه ۲۸۰ گرم ۸۵۰ تومان، سنگک ساده با وزن چانه ۴۴۰ گرم ۱۸۰۰ تومان است.
همچنین نرخ مصوب انواع نان با گندم یارانه‌ای، برای نان لواش گردان با وزن چانه ۱۴۰ گرم ۳۰۰ تومان، تافتون گردان با وزن چانه ۱۴۰ گرم ۳۰۰ تومان، بربری ساده با وزن چانه ۲۳۰ گرم ۵۵۰ تومان و تافتون سنتی با وزن چانه ۲۳۰ گرم ۵۵۰ تومان سنگک با وزن چانه ۵۶۰ گزم ۱۲۰۰ تومان اعلام شد.

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۲۰:۴۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها