سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۹۱۵۶
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

۹۰ درصد از گوجه فرنگی تولید شده روی دست کشاورزان مانده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه کشاورزان غرب کشور محصول گوجه فرنگی خود را برداشت نکردند،گفت:پایین بودن قیمت باعث می‌شود کشاورزان سال آینده کمتر به سمت کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی بروند.

جلال محمود زاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ن عمدتا به صورت خانوادگی بر روی مزرعه کار می‌کنند در صورت محاسبه قیمت نیروی کار کشت گوجه فرنگی صرفه اقتصادی ندارد.

قیمت مناسب خرید حمایتی گوجه فرنگی یک هزار و 500 تومان است
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گوجه فرنگی باید با قیمت حدودا یک هزار و 500 تا 2 هزار تومان از کشاورزان خریداری شود، ادامه داد: حجم گوجه فرنگی خریداری شده در قالب خرید حمایتی و توافقی با توجه به میزان تولید این محصول کافی نیست.
جلال محمودزاده
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امکان خرید محصولات کشاورزی بیشتری با توجه به امکانات سازمان تعاونی روستایی وجود دارد، عنوان کرد: تناژ گوجه فرنگی خریداری شده به صورت حمایتی و توافقی 10درصد از محصول تولید شده است و باقی مانده بر روی دست کشاورزان است.

کشاورزان غرب کشور محصول گوجه فرنگی خود را برداشت نکردند
 
وی با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان غرب کشور به دلیل پایین بودن قیمت گوجه فرنگی و عدم صرفه اقتصادی محصول خود را برداشت نکرده‌اند، تصریح کرد: پایین بودن قیمت باعث می‌شود کشاورزان سال آینده کمتر به سمت کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی بروند این موضوع باعث کمبود در بازار می‌شود.
 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: دولت باید با پرداخت یارانه و بسته‌های حمایتی از زیان کشاورزان و توقف تولید محصولات کشاورزی جلوگیری کند.
(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها