سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۹۱۵۲
گزارشگر : ۳۵۱۶
مهر
سرویس سرویس عمومی

تفاهم نامه تاسیس یکهزار صندوق اعتباری روستایی امضا شد

تفاهم‌نامه تاسیس یکهزار صندوق اعتباری خرد محلی در یکهزار روستای کشور بین وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید امضا شد.

در همایش صندوق های خرد محلی که امروز با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت و رئیس هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مسئولان جهاد کشاورزی برگزار شد، تفاهم‌نامه ایجاد ۱۰۰۰ صندوق اعتباری خرد محلی در ۱۰۰۰ روستا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید امضا شد.
 
هدف از راه اندازی صندوق های خرد محلی، ساختاری برای توسعه روستا، ارتقاء سطح معیشت روستاییان و بهبود کسب و کارهای روستایی با تمرکز بر توانمندسازی زنان روستایی است. 
 
اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این مراسم گفت: هم اکنون ١٨٠٠ صندوق خرد ایجاد شده و ٨٠ میلیارد تومان به ۶٠ هزار عضو این صندوق تسهیلات اعطا شده است.
 
وی افزود:تا سال ٩۶ تنها ۶٠٠ صندوق خرد محلی در کشور وجود داشت و هم اکنون به ١٨٠٠ صندوق رسیده است.
 
نورالله‌زاده ادامه داد: پایش‌ها نشان می دهد که این صندوق‌ها موفق بودند و باید نهادسازی برای کار زنان روستایی و عشایری ادامه یابد.
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهارداشت: تلاش می کنیم صندوق‌های خرد محلی در آینده بانک‌پذیر شوند و معتقدم همانطور که انسان مسیر رشد را طی می کند، کسب و کارها نیز این‌گونه خواهند بود؛ امیدواریم این نهادهای کوچک بارور شوند.
 
وی بیان کرد: در بخش بازاررسانی نیز تلاش کردیم با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این بخش را توسعه دهیم.
 
نورالله‌زاده تاکید کرد: صندوق های خرد محلی با اعداد کوچک، کارهای بزرگ و با تامین های کوچک، اقدامات بزرگ انجام داد.
 
به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، در ابتدا ١۵ میلیون تومان تسهیلات به اعضای صندوق که ٣٠ نفر بودند، پرداخت شد که در سال های بعد این میزان افزایش یافت و به ٢٠ و ٣٠ میلیون تومان رسید.
 
وی خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی هم اکنون ۳۰۰۰ تسهیل‌گر در کشور فعالیت می‌کنند و به اعضا آموزش می دهند؛ امیدواریم با سازوکار فعالیت های نوین آموزش های مجازی را فعال کنیم و از راه دور آموزش های تکمیلی ارائه دهیم.
(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها