دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۷
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۹۱۲۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

موز ارزان شد/ حداکثر قیمت هر کیلو پرتقال جنوب ۱۰ هزار تومان

کارگر گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز با کاهش ۵۰۰ تومانی نسبت به هفته اخیر با نرخ ۹ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از ثبات نرخ اکثر اقلام میوه و صیفی نسبت به هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: با توجه تداخل میوه‌های تابستانه و ورود میوه‌های نوبرانه پاییز، بازار از آرامش نسبی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های نوبرانه پاییز وجود ندارد، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو انار ۴ تا ۸ هزار تومان، پرتقال جنوب ۷ تا ۱۰ هزار تومان، خرمالو شمال ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، خرمالو کرج ۶ تا ۱۰ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۳ تا ۷ هزار تومان، سیب لبنانی زرد و قرمز ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموشیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، نارنگی انشو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و نارنگی تخم ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان است.
کارگر با اشاره به قیمت سایر میوه‌ها در بازار گفت: هر کیلو انگور بی دانه قرمز با نرخ ۹ تا ۱۷ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۵ تا ۱۱ هزار تومان، پسته تازه ۳۵ هزار تا ۴۵ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، خیار گلخانه ۳ تا ۶ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، طالبی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هندوانه ۴۰۰ تا ۷۰۰ تومان، هلو انجیری ۴ تا ۱۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۴ تا ۹ هزار تومان، گلابی بیروتی ۹ تا ۱۶ هزار تومان و گلابی شاه میوه ۱۰ تا ۱۹ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
این مقام مسئول از افت ۵۰۰ تومانی نرخ موز در بازار خبر داد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو موز ۹ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که نسبت به هفته اخیر کاهش داشته است.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای یک هزار تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۳ تا ۵ هزار تومان، پیاز قرمز یک هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان، چغندر قند ۲ تا ۳ هزار تومان، سیب زمینی یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان، سیر خشک ۶ تا ۱۲ هزار تومان، شلغم یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان، فلفل تند ریز ۴ تا ۸ هزار تومان، فلفل شیرین ۵ تا ۱۰ هزار تومان و فلفل دلمه سبز یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کدو حلوایی با نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کاهو پیچ سالادی ۲ تا ۴ هزار تومان، کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، کدو مسمایی ۲ تا ۴ هزار تومان، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم بروکلی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، کلم سفید و قرمز یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم یک هزار تا ۳ هزار تومان، گوجه زیتونی فله ۵ تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی یک هزار تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان، لوبیا سبز ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لیمو ترش سنگی ۳ تا ۵ هزار تومان، لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و هویج یک هزار تا ۲ هزا رو ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.
کارگر قیمت هر کیلو سبزی خوردن را ۲ تا ۳ هزار تومان و سبزی جور (پلو، آش، قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به فراوانی تولید میوه‌های نوبرانه پاییز پیش بینی می‌شود که با ازدیاد تقاضا بعد از ایام صفر همزمان با برگزاری مجلس و مراسم، قیمت میوه نوسان چندانی نداشته باشد.
وی در پایان با انتقاد از قیمت بالای رب گوجه در بازار تصریح کرد: علی رغم انتقادات مکرر و کاهش قیمت گوجه ربی در میدان، کارخانجات رب سازی قیمت رب تولیدی خود را کاهش ندادند و همچنان با نرخ سابق در بازار عرضه می‌کنند که این امر اجحاف در حق مصرف کننده است چرا که سال گذشته به بهانه افزایش قیمت گوجه به یکباره چند برابر نرخ رب را در بازار افزایش دادند و هم اکنون حاضر به کاهش نرخ نیستند که انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول نسبت به این امر ورود کنند و از تخلف کارخانه‌ها جلوگیری کنند.

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها