سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۴
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۸۹۷۸
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

مهلت خرید تضمینی گندم تمدید شد

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مهلت خرید تضمینی گندم تمدید شد تا کشاورزان محصولاتی را که در انبار یا سیلوها دارند به دولت تحویل دهند.

مرتضی سعادتی‌کیا مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حاشیه بازدید از یک کارخانه آرد در شهر دماوند اظهار کرد: تا به امروز 7 میلیون و 715 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
 
وی افزود: مهلت قانونی خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور ماه بود اما این مهلت تمدید شده است و کشاورزان می‌توانند کماکان گندم خود را به مراکز خرید تضمینی گندم تحویل دهند.
 
سعادتی‌کیا ادامه داد: نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس نرخ مصوب سال زراعی گذشته (97-98) خواهد بود و بابت خرید هر کیلوگرم گندم معمولی 1700 تومان به کشاورزان پرداخت می‌شود.
 
مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: موضوع تمدید خرید تضمینی گندم از طریق ادارات شهرستانی به اطلاع کشاورزان رسیده است اما در این مدت حجم زیادی از گندم خریداری نشده است.
 
وی گفت: میزان خرید تضمینی دانه‌ روغنی کلزا نیز 362 هزار تن، آفتابگردان هزار تن و 8 هزار تن گلرنگ از کشاورزان خریداری شده است.
 
سعادتی‌کیا ادامه داد: مهلت خرید دانه روغنی آفتابگردان به پایان رسیده است. به نظر می‌رسد که تا پایان زمان خرید تضمینی افزایش چندانی نداشته باشند زیرا مصارف آجیلی دارد.
 
مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان گفت: پیش‌‌بینی می‌شود میزان خرید تضمینی دانه گلرنگ تا پایان آذرماه حداکثر 10 هزار تن باشد چرا که عمده خرید این محصول تا پایان شهریور ماه انجام شده است.
(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۵:۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها