دوشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۲۱:۰۷
سرویس : خشکبار، حبوبات و تنقلات
کد خبر : ۸۸۹۵۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس خشکبار، حبوبات و تنقلات

پیشنهاد روسیه برای تشکیل اوپک غلات

معاون نخست وزیر روسیه پیشنهاد تشکیل سازمان کشورهای صادر کننده غلات شبیه اوپک را با هدف تضمین ثبات ، بازار و حل مشکل گرسنگی جهانی مطرح کرده است.

الکسی گوردیف، معاون نخست‌وزیر روسیه، پیشنهاد کرده است، برای حل مشکل گرسنگی در جهان سازمان کشورهای صادر کننده غلات سازمانی شبیه به اوپک نفتی، تشکیل شود.
بنا به بیانیه گوردیف پیشنهاد تشکیل سازمان کشورهای صادر کننده غلات همانند اوپک با هدف تضمین ثبات در بازار غلات جهان، ایجاد هماهنگی بیشتر در حوزه قیمت‌گذاری و حل مشکل گرسنگی در جهان مطرح شده است.
این پیشنهاد در دیدار گوردیف با جولیا کلوکنر وزیر غذا و کشاورزی آلمان مطرح شده است.
وزرای روسیه و آلمان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی غذا و نوشیدنی در کلن آلمان با یکدیگر دیدار کرده‌اند.
بنا به گفته معاون نخست‌وزیر روسیه، کشورهای صادر کننده غلات می‌تواند شامل روسیه، اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، آرژانتین و دیگر کشورها باشد.
گوردیف پیشنهاد کرده است که کشورهای صادر کننده غلات در جهان در طول برگزاری نمایشگاه «هسته سبز» در برلین در این زمینه با یکدیگر گفت‌وگو کنند.
طی 5 سال گذشته تولید محصول کشاورزی روسیه 20 درصد افزایش یافت
پیش‌بینی می‌شود تولید غلات در این کشور طی سال جاری با 5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 118 میلیون تن برسد که 78 میلیون تن آن مربوط به برداشت گندم است.
روسیه توانسته است طی سال‌های گذشته نیمی از بازار گندم جهان را به دست گرفته و به بزرگترین صادر کننده غلات در جهان تبدیل شود.
از دهه 2000 میلادی تاکنون سهم روسیه از بازار جهانی گندم 4 برابر شده است.

(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۲۱:۰۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها