یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۵
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۸۹۲۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس اقتصاد

حجم پرونده‌های قضائی بیانگر میزان اختلافات میان تجار

شافعی گفت: اگر توجهی به حجم پرونده‌های قوه قضائیه و راهکار‌های کاهش حجم پرونده‌ها داشته باشید متوجه رابطه اقتصاد، مشکلات و پرونده‌های اقتصادی خواهید شد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست امصا تفاهم نامه بین وزارت صنعت و قوه قضائیه بیان کرد: اگر توجهی به حجم پرونده‌های قوه قضائیه و راهکار‌های کاهش حجم پرونده‌ها داشته باشید متوجه رابطه اقتصاد و مشکلات و پرونده‌های اقتصادی خواهید شد.
او گفت: مسائل فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و غیره ریشه در مشکلات اقتصادی دارد؛ حل مشکلات اقتصادی ما را به نسبت به قضاوت بی‌نیاز خواهد کرد.
شافعی ادامه داد: در قضاوت‌ها یک نفر محکوم خواهد شد و ناراضی از در بیرون خواهد رفت اما رفع مشکلات اقتصادی می‌تواند باعث رضایت تمام افراد شود.
شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران گفت: نکته حائز اهمیت در این شورای حل اختلاف بررسی موضوعات به صورت تخصصی است؛ بدون شک این مساله به بهبود قضاوت‌ها کمک شایانی می‌کند و می‌تواند باعث بهبود روابط در عرصه تولید و فعالیت‌های اقتصادی شود.

او تاکید کرد: توسعه این کار آثار فرهنگی مناسبی دارد که از حواشی آینده جلوگیری کرده و ارتباط بین حوزه اقتصادی و قوه قضائیه بهبود پیدا می‌کند.

شافعی گفت: این ارتباط در تمام دنیا تعریف شده است و می‌تواند راهگشایی مناسبی برای بهبود روابط بین کارکنان، تولیدکننده‌ها و غیره باشد.

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها