شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۷
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۸۸۹۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

ملاک قیمت خرید تضمینی گندم تصمیم شورای اقتصاد است/ تداوم تامین نهاده‌های کشاورزی با ارز ترجیحی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ملاک قانون تصمیم شورای اقتصاد است و مراحل قانونی تعیین قیمت خرید تضمینی گندم طی شده و سخنگوس دولت قیمت مصوب را اعلام کرده است.

 محمود حجتی در حاشیه مراسم امضا تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌برداری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران، درباره احتمال تغییر قیمت گندم، اظهار کرد: مصوبه دولت درباره قیمت خرید تضمینی گندم توسط سخنگوی دولت عنوان شده و این قیمت ملاک قانونی است.
 
 وی ادامه داد: ملاک قانونی شورای اقتصاد است و تعیین قیمت خرید تضمینی گندم مراحل قانونی خود را در این شورا طی کرده است. ما در شورای اقتصاد مفصل راجع به قیمت خرید تضمینی بحث کرده‌ایم و مصوبه شورای اقتصاد با حضور ما تعیین شده است.
 
وزیر جهاد کشاورزی درباره عملکرد این وزارتخانه در برخورد با تغییر کاربری و زمین‌خواری گفت: بر اساس قانون، مسئولیت تغییر کاربری در خارج از طرح‌ها بر عهده امور اراضی است.
 
وی ادامه داد: در تخلفات صورت گرفته سازمان امور اراضی با طرح شکایت به مقامات قضایی تشکیل پرونده می دهد و از این طریق مودر پیگیری می‌شود.
 
حجتی با اشاره به تامین نهاده‌های کشاورزی گفت: همچنان نهاده‌های کشاورزی با ارز ٤٢٠٠ تومانی تامین خواهد شد.
 
گفتنی است؛ علی ربیعی، سخنگوی دولت، اخیرا در جریان نشست خبری خود درباره نرخ تضمینی خرید گندم اظهار داشت:  بنابر مصوبه شورای اقتصاد، نرخ خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۲۰۰ تومان در نظر گرفته شد و متناسب با سایر تورم‌ها و مسائل اقتصادی کشور چنین رقمی مشخص شد و امیدواریم که کشاورزان ما هم بتوانند منتفع شوند.
(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها